Новини

Підписано угоду про проведення «Буковинських зустрічей»

P1010056Нещодавно у польському містечку Ястровє відбулося урочисте підписання угоди про проведення ХХХ Міжнародного фольклорного фестивалю «Буковинські зустрічі».

Саме тут три десятиліття тому було вперше проведено цей унікальний фестиваль, який зібрав тамтешніх поляків, вихідців з Буковини, котрі шанували та зберігають і досі рідну пісню й музику, що надихали їх у житті на буковинській землі. І цей пласт фольклору виявився незбагненно глибоким та самобутнім, врешті, як виявив час, невичерпним та пізнавальними.

Згодом до проведення фестивалю долучилися й буковинці в Україні та Румунії, трохи пізніше – в Угорщині та Словаччині, нещодавно – і у Молдові. На жаль, у двох останніх країнах проведення фестивалю призупинилося, сподіваємося, лише тимчасово.

Зате в Польщі «Буковинські зустрічі» набули справді широкого розмаху, адже в останні роки фестиваль із заслуженим розголосом переходить з Ястров’я до Піли та Дзержонюва і Любаня.

Традиційно вже 21-й раз «Буковинські зустрічі» відбудуться у Чернівцях та районах області (20-23 вересня). Цього разу елементи буковинського фольклору, які відтворять аматорські колективи та виконавці з України, Польщі, Румунії, Угорщини, вперше складуться в єдину сув’язь народно-пісенних і музичних перлин нашого краю, яка сплететься на славу Матері-Богородиці, Жінці-Берегині та рідній Землі-Матінці.

Такий творчий формат, впевнені організатори української частини Міжнародного фольклорного фестивалю «Буковинські зустрічі», ще тісніше поєднає всіх учасників, бо ж почуття Матері – найсвятіше і для кожного однаково найдорожче.

А розпочнеться ювілейний ХХХ Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі» 19-23 червня у містах Ястров’є та Піла, 26-28 липня фестивальні заходи відбудуться у місті Кимпулунг-Молдовенеск, Румунія.

2-4 серпня – у м. Боньхад, Угорщина, 22-23 серпня – у м. Любань, Польща та 22-24 серпня – у м. Дзержонюв, Польща.

Угоду про проведення цьогорічного ХХХ Міжнародного фольклорного фестивалю з української сторони підписали Олександр Паскар, заступник Чернівецького міського голови, Микола Шкрібляк, директор учбово-методичного центру культури Буковини.

Представники офіційних делегацій з чотирьох країн-учасниць фестивалю обмінялися думками щодо проведення цьогорічних «Буковинських зустрічей», узгодили організаційно-творчі аспекти та інші важливі питання щодо менеджменту і логістики заходу. Модератором спільної робочої наради був директор Міжнародного фестивалю «Буковинські зустрічі» Збігнєв Ковальський.

Незабутніми за творчим форматом урочистого підписання угоди стали екуменічні колядки аматорських колективів з України, Румунії, Угорщини, Польщі в костелах міст Ястров’є та Піла. В ці дні українські колядки прозвучали у виконанні театру народних традицій «Чернівчанка» Чернівецької міської громадської організації «Жіночий клуб «Успішна чернівчанка», керівник – Галина Марараш. Колектив серед інших презентував свою творчість і під час урочистого підписання угоди.

Тож запрошуємо на цьогорічні ювілейні «Буковинські зустрічі»!