Новини

ТРИ ПРАЗНИКИ В ГОСТІ. Дванадцятий раз у Чернівецькому скансені - обласне фольклорне свято «Від Різдва Христового до Йордану»

vid-rizdva-do-jordana

АНОНС

13 січня 2019 року о 12.00 у Чернівецькому музеї просто неба відбудеться обласне традиційне фольклорне свято «Від Різдва Христового до Йордану».

Учасники свята утворять велике коло коляди, а глядачів окрім 20-ти кращих аматорських колективів області, своїми виступами потішать Заслужений академічний Буковинський ансамбль пісні і танцю ім. А. Кушніренка Чернівецької обласної філармонії ім. Д. Гнатюка та лауреат мистецької премії ім. Н. Яремчука Мирослав Матейчук.

Під час цьогорічного свята за давньою народною традицією роздаватиметься помана – хліб і світло – за загиблих Героїв Небесної Сотні, родини яких запрошені на захід.

Організатори цього дійства впевнені, що воно вкотре приверне увагу буковинської громади та гостей краю, насамперед – молоді. Головне завдання заходу – зародити почуття пошани до глибинної культури рідного народу, її витоків, які формують духовно-естетичну основу української спільноти.

Адже саме зимові свята з колядками, вертепами, маланками та щедрувальниками, які ходили від хати до хати, бажаючи господарям усього найкращого у Новому році, зичили їм здоров’я та довголіття, впродовж тисячоліть живуть у пам’яті народу. Ці давні традиції, передають щире бажання самооновлення, наповнюють багату палітру зимової обрядовості неповторним колоритом і місцевих буковинських традицій.

Тому не уявити зимові свята на Буковині без традиційної переберії. Наша Маланка вже давно стала своєрідним культурним брендом, який не перестає дивувати людей з усього світу. Кожного року вона збирає тисячі шанувальників, які приїжджають побачити на власні очі це неповторне диво. І цього разу в музеї просто неба вже вкотре веселитимуть та розважатимуть гостей самобутні колективи маланкарів з різних куточків краю.

Усі охочі зможуть також відвідати виставку новорічно-різдвяної атрибутики та придбати на згадку вироби народних майстрів краю. 

Організатори заходу - управління культури Чернівецької ОДА, учбово-методичний центр культури Буковини, Чернівецький обласний музей народної архітектури та побуту. 

ПРОГРАМА СВЯТА

12.00-12:15 – спільна молитва (біля Свято-Миколаївської церкви на території музею)

12:00-15:00 – виставка різдвяної атрибутики (зліва від фестивального поля)

12:00-15:00 – етнодідух з прикрасами на добро - виготовлятимуть діти мистецьких шкіл області та всі охочі (на фестивальному полі)

12:15-13:00 – колядки, щедрівки, маланки (на локаціях музею)

13:00 – 14.00 – «Буковина колядує» (головна сцена)

14:00-14:20 – велике коло коляди (на фестивальному полі)

14:20-14:35 – виступ Заслуженого академічного буковинського ансамблю пісні танцю ім. А. Кушніренка Чернівецької обласної філармонії ім. Д. Гнатюка

14:35-14:45 – привітання очільників краю

14:45 – 15:00 – виступ народної артистки України Лесі Горової

15:00-15:15 – «На Україні коляда»

15:15-15:25 – спомин Героїв Небесної Сотні

15:25-15:40 – «Три празники в гості»

15:40-16:30 – «Буковинська переберія»