Новини

Бандура – символ національної культури

DSC 755013 листопада у музичній школі №1 м. Чернівців відбувся обласний методичний семінар викладачів народних відділів по класу бандури на тему: «Бандура – символ національної культури». На семінарі висвітлювалися наступні теми:

-         «Пісня і бандура в історичному поєднанні» (І. Старик, викладач музичної школи №4 м. Чернівців);

-         «Історичні пісні і думи» (О. Гук, викладач музичної школи №2 м. Чернівців);

-         «Історія народної пісні в бандурному мистецтві: козацькі, стрілецькі пісні» (Г. Хаврик, викладач-методист музичної школи №2 м. Чернівців);

-         «Буковинські пісні в супроводі бандури» (І. Мар’янчук, викладач музичної школи №1 м. Чернівців);

-         «Жанр автентичної вокальної музики як елемент становлення бандуриста» (Т. Островська, викладач–методист Киселівської музичної школи).

Викладачі мистецьких шкіл професійно здійснили аналіз, диференціацію та періодизацію розвитку бандурного мистецтва у поєднанні з піснею. Кожна тема була проілюстрована учнями мистецьких шкіл міста та області (індивідуальними виконавцями та ансамблями). Учні продемонстрували велику кількість творів на хорошому професійному рівні, підкреслюючи національну гордість і любов до інструменту та пісні.

Цікавим був майстер-клас на тему: «Впровадження харківської бандури у школах естетичного виховання України», який проводила М. Залізняк, викладач-методист Вінницького коледжу культури та мистецтв ім. М. Леонтовича. Ілюстрацію здійснювала Софія Аль-Хадіді, учениця школи – студії при Вінницькому коледжу культури та мистецтв ім. М. Леонтовича. Гра на харківській бандурі викликала неабиякий інтерес та зацікавленість у слухачів.

Активне обговорення викликала тема «Народна манера співу в контексті бандурного виконавства» викладача по класу вокалу Вінницького коледжу культури та мистецтв ім. М. Леонтовича Ю. Васюк. Викладач сама ілюструвала різні манери формування звуку, а працюючи з учнями, наголошувала на природній постановці голосу. Підготувала та провела семінар завідувач методичного кабінету початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів УМЦКБ, заслужений працівник культури України Любомира Мазурик.