Новини

Творча лабораторія хормейстерів

 

      4 червня 2013 року в учбово-методичному центрі культури Буковини відбулася обласна творча лабораторія керівників аматорських вокально-хорових колективів клубних закладівна тему «Виконавська майстерність в аматорському вокально-хоровому колективі та робота керівника над її удосконаленням». На лабораторії були присутні 38 керівників з усіх районів області (крім Путильського), міст Новодністровська та Чернівців, які проявили велику активність та зацікавленість.

Творча лабораторія - важлива та необхідна форма роботи, бо несе в собі навчально-виховний характер, сприяє підвищенню фахового рівня та обміну досвідом роботи керівників колективів аматорського мистецтва. Цього разу було охоплено широке коло питань, зокрема, про творчий рівень народних аматорських хорових колективів за підсумками обласного хорового конкурсу імені С. Воробкевича, про вимоги щодо підготовки до обласного конкурсу аматорських вокальних ансамблів та виконавців малих форм «Пісенний краю, Буковино» (заплановано на вересень-листопад 2013р.), обласної атестації народних колективів (запланована на 2014р.), про підбір та формування репертуару в аматорському колективі (доповідала методист вищої категорії з вокально-хорового жанру УМЦКБ Катерина Фокіна). Головним у роботі керівників колективів залишається удосконалення виконавської майстерності, на що була звернена основна увага на практичних заняттях.

лабораторія

Професійне і змістовне заняття провів викладач-методист педагогічного коледжу ЧНУ імені Ю. Федьковича, голова асоціації хорового товариства імені М. Леонтовича обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки Тарас Стінковий, який розкрив тему необхідності розспівування у хорі з використанням різних вправ. З керівниками аматорських колективів розучувались українські народні пісні «Ой горе тій чайці», «Козака несуть», «Ой там за горою» (обробка М. Леонтовича), «Не щебече соловейко» (вірші Т. Шевченка, обробка Г. Верьовки).

лабораторія

Продовженням творчої лабораторії було практичне заняття на базі народного студентського хору «Резонанс» кафедри музики ЧНУ імені Ю. Федьковича, керівник – заслужений вчитель України, доцент кафедри музики Андрій Плішка.

Репетиція хору була побудована цікаво і захоплююче. Студентський хор продемонстрував високий рівень виконавської майстерності, виконуючи твори «Щедрик» (українська народна пісня в обробці М. Леонтовича), «Ой у полі криниченька» (українська народна пісня в обробці Миколи та Філарета Колеси, гармонізація А. Кушніренка), «Задзвенімо разом, браття» (С. Воробкевича, перекладення Я. Ярославенка), «Учітеся, брати мої» (вірші Т. Шевченка музика А. Плішки), духовні твори із «Служби Божої» (музика А. Плішки) та інші.

лабораторія

Керівником народного хору було проведено майстер-клас з хорового диригування, в якому взяли участь студенти кафедри й окремі учасники творчої лабораторії.