Новини

Навчалися хореографи

0cb628345b6b4b4fb959ddfd4fd526b2e8ebb2c4З 13 по 22 вересня відбулися курси підвищення кваліфікації керівників аматорських хореографічних колективів клубних закладів області на тему: «Досвід та сучасний погляд на розвиток аматорського хореографічного мистецтва в клубних закладах». На початковому етапі навчання слухачі ознайомилися з розкладом занять та мали змогу поспілкуватися з практичним психологом Альоною Головіною і дізнатися про психологію особистості та профілактику синдрому емоційного вигоряння у професійній діяльності творчого працівника.

 Найбільш ефективною формою навчання з метою удосконалення фахових вмінь і навичок слухачів завжди були майстер-класи та практичні заняття, що передбачають запрошення професіоналів своєї справи для організації якісної передачі курсантам творчого педагогічного досвіду і технічної майстерності. Тож, до проведення курсів були залучені провідні фахівці, викладачі навчальних закладів та керівники хореографічних колективів.

Протягом курсового періоду керівники аматорських хореографічних колективів взяли участь у практичних заняття, майстер - класах, репетиціях та відкритих уроках. Під час саме таких занять секретами професійної майстерності з слухачами поділився Андрій Демещук, заслужений артист України, провідний солістНаціонального заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. Павла Вірського, викладач коледжу хореографічного мистецтва Київської муніципальної академії танцю ім. Сержа Лифаря. Цей майстер-клас пройшов на високому методичному рівні. Андрій Сергійович провів його змістовно, цікаво та науково обґрунтовано. Жити – заради народного танцю, вміти його одухотворити, рости інтелектуально – це ті принципи, які запали в душу кожного слухача від розповідей Андрія Демещука про великого генія української хореографії Павла Вірського, про те, як потрібно любити свій народ і Батьківщину.

Цікавим та неповторним було практичне заняття на базі Буковинського центру мистецтв у м. Вижниця, під час якого, присутні ознайомилися з творчо-постановчою роботою народного аматорського ансамблю народного танцю «Смеречина» (керівник – заслужений працівник культури України Геннадій Звягінцев). Цей унікальний колектив відображає у своїй діяльності всю красу та колорит буковинського фольклору, чарує своєю автентичністю. Учасники колективу вивчають місцевий фольклор, звичаї і традиції гірських сіл. А неймовірно цікавий та пізнавальний майстер-клас для слухачів курсів провів наш земляк Володимир Годовський, заслужений діяч мистецтв України, кандидат педагогічних наук, професор, почесний громадянин Рівного.

Побували слухачі курсів й на майстер-класі на тему: «Стилізація народного танцю, видозмінення танцювальних напрямів», який провів Леонід Сидорчук, заслужений артист України, головний балетмейстер Заслуженого академічного буковинського ансамблю пісні і танцю ім. А.Кушніренка Чернівецької обласної філармонії ім. Д.Гнатюка

Викладачі Чернівецького обласного коледжу мистецтв ім. С.Воробкевича Тетяна Любко та заслужений працівник культури України Микола Пупченко провели практичні заняття та майстер-клас на теми: «Напрями сучасної хореографії» (масові та популярні форми), «Класичний танець – основа хореографічного мистецтва: груповий розподіл вправ біля станка». Під час занять вони продемонстрували слухачам приклад творчого підходу до навчально-виховного процесу, вміння мотивувати і чітко пояснювати навчальний матеріал.

Завідувач навчально-методичного кабінету удосконалення клубної діяльності та розвитку аматорського мистецтва УМЦКБ. голова Чернівецького обласного осередку Національної хореографічної спілки України Іван Петрусяк провів низку практичних занять, під час яких порушив такі питання, як планування навчально-творчої роботи і формуванням репертуару аматорського хореографічного колективу, удосконалення виконавської та сценічної культури.

Директор учбово-методичного центру культури Буковини, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк розповів присутнім про сакральні та художні особливості українських етнографічних строїв, історичне минуле й сучасну стилізацію.

Завершилося навчання керівників аматорських хореографічних колективів презентацією кожним слухачем танцювального етюду з урахуванням особливостей місцевого фольклору,після якого їм було вручено свідоцтва про підвищення кваліфікації.