Новини

Молоді майстри народного мистецтва презентували виставку у Чернівцях

 

Минулого четверга Краєзнавчий музей відзначив своє 150-річчя відкриттям нової постійної експозиції «Наш край у І половині ХХ століття». А сьогодні, у вівторок, 21 травня, з ініціативи УМЦКБ тут відбулося відкриття виставки володарів стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва. Начальник управління культури Чернівецької облдержадміністрації Іван Петрусяк привітав усіх присутніх з цією важливою подією в культурно-мистецькому житті краю, вручив молодим майстрам народного мистецтва подяки за участь у виставці та сприяння розвитку традиційного народного мистецтва Буковини.

Директор УМЦКБ, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк розповів гостям свята про творчість головних героїв події - Галини Бенько, Федора Чев’юка, Вікторії Зізік та Михайла Шутурми. Творчого натхнення та наполегливості побажали своїм учням голова Буковинського осередку НСМНМУ, заслужений майстер народної творчості України Володимир Ворончак та завідувач кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ ім. Ю. Федьковича, заслужений майстер народної творчості України Дмитро Курик.

На виставці представлені роботи чотирьох молодих людей, залюблених у свою творчу працю:

виставка

Галина Бенько народилася 23 лютого 1984 року у смт Кути Косівського району Івано-Франківської області. За освітою – бакалавр англійської мови. Художньою обробкою дерева займається з 2006 року. Саме тоді чоловік Галини Ростислав навчив її тримати у руках різець. Вчителем і порадником для молодої мисткині став заслужений майстер народної творчості України Володимир Ворончак, який розкрив Галині таємниці художньої обробки дерева.

Галина Бенько неодноразово брала участь у регіональних та загальнонаціональних виставках. У 2011 році її таріль «Ювілейний», присвячений Незалежності України, був представлений у м.Києві на виставці «Кращий твір року». А 2012 року її булава завдовжки 2 м 30 см, вагою 25 кг, шириною 56 см внесена до Національного Реєстру Рекордів України.

Учасниця симпозіуму майстрів різьбярства Буковини й Гуцульщини 13-19 травня 2013 року у Чернівцях.

Вікторія Зізік народилася 27 жовтня 1991 року у селі Космач Косівського району Івано-Франківської області. Після закінчення школи продовжила навчання у Вижницькому коледжі прикладного мистецтва ім. В.Шкрібляка, відділ художнього ткацтва. Брала участь у конкурсі «Кращий за професією», де займала призові місця, та у ХІХ Міжнародному гуцульському фестивалі (2011 рік). Тоді ж представила свої роботи на етнофестивалі «Захарицький Гарчик».

Нині навчається на відділі художнього ткацтва факультету образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ ім. Ю.Федьковича.

Федір Чев’юк народився 18 березня 1979 року у м. Львові. Закінчивши середню школу, Федір вирішив поступити до Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Шкрібляка на відділ художньої обробки дерева, який закінчив у 2000 році. Після цього повернувся до рідного Львова, де працював різьбярем.

Однак Вижниця не відпустила свого майстра і через рік Федір Петрович повернувся на Буковину, де знайшов і свою долю.

З 2008 року Федір Чев’юк працює у Вижницькій художній школі, де викладає уроки коренепластики. Бере активну участь в обласних виставках творчих робіт викладачів художніх шкіл Буковини. У 2010, 2011 роках його роботи були представлені у Києві на виставках «Кращий твір року».

Перша персональна виставка майстра відбулася у рідному Львові в Музеї етнографії та художнього промислу у липні 2010 року.

Учасник симпозіуму майстрів різьбярства Буковини й Гуцульщини 13-19 травня 2013 року у Чернівцях.

Михайло Шутурма народився 24 жовтня 1990 року у селі Слобідка Заліщицького району Тенопільської області. Після закінчення загальноосвітньої школи Михайло навчався у Вижницькому коледжі прикладного мистецтва ім. В.Шкрібляка. Закінчив ЧНУ ім. Ю.Федьковича. Під час навчання брав участь у конкурсі «Кращий за професією», де посідав призові місця.

Нині навчається у Львівській академії мистецтва, факультет декоративно-прикладного мистецтва, кафедра художнього дерева.

Окрасою свята став виступ бандуристок Чернівецького училища мистецтв ім. С. Воробкевича – клас викладача-методиста, заслуженого працівника культури України Ольги Геник.