Новини

Симпозіум майстрів різьбярства Буковини й Гуцульщини: день шостий

симмпозіум 18 травня – міжнародний день музею, тож майстри-різьбярі цілий день віншували своєю роботою Чернівецький обласний музей архітектури та побуту. І хоча зранку погода внесла свої корективи, день пройшов надзвичайно плідно і цікаво.Свято народної пісні та народного ремесла тривало у музеї від самого ранку і аж до вечора. Майстри-різьбярі активно працювали, адже завтра – закриття симпозіуму. Нині завершили свої скриньки Володимир Ворончак та Петро Приймак. Готові декоративні тарелі у Володимира Денисова, Сергія Кузнєцова, Михайла Прокоп’юка, Мирослава Радиша, Володимира Запорожця. Завершив свою ікону й Олександр Крицкалюк.

Проте і сьогодні майстри не лише працювали, а й активно спілкувалися з усіма бажаючими. Серед них – учні ВПХУ №5, учні загальноосвітніх шкіл Чернівців (зокрема, №5, №30), чернівчанами та гостями міста. У багатьох з них виникали питання щодо змісту тих чи інших знаків, які були використані майстрами у своїх виробах. Учні професійного художнього училища фотографували роботи майстрів для подальшого навчання дереворізьбленню. А діти, як завше, хотіли спробувати себе у різьбі. І хоча нинішній симпозіум не передбачав майстер-класи, Володимир Запорожець дав можливість учням молодших класів школи №30 спробувати себе в інкрустації декоративного тарелю.

симпозіум

Символічним було і завершення цього дня – коли учасники симпозіуму прощалися з працівниками музею, бажаючи їм творчої наснаги, здоров’я та довголіття, – на небі засяяла веселка як символ творчості й краси.

У неділю, 19 травня, о 10 годині відбудеться наукова академія з проблем розвитку українського народного дереворізьблення провідних учених-мистецтвознавців Раїси Володимирівни Захарчук-Чугай– доктора мистецтвознавства, професора Інституту народознавства НАН України, Михайла Євстахійовича Станкевича – члена-кореспондента Національної академії мистецтв України, доктора мистецтвознавства, професора, лауреата премії ім. С.Гординського, завідувача кафедри дизайну та мистецтвознавства Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, члена Національної спілки художників України, Євгена Ігоровича Шевченка – голови Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженого діяча мистецтв України та Андрія Григоровича Каменецького – художника дереворізьблення з Чернігова, заслуженого майстра народної творчості України. У засіданні наукової академії візьме участь начальник управління культури Чернівецької облдержадміністрації Іван Васильович Петрусяк.

симпозіум

Об 11.00 у приміщенні УМЦКБ відбудеться урочисте закриття симпозіуму та відродження давньої традиції «вмивання рук» майстрам за добру роботу. Запрошуємо всіх до центру культури Буковини (вул. Й.Главки, 1-А).