Новини

ДИВОЗВУКИ – ДЛЯ СЕРЦЯ РОЗМАЙ

 

«Ця музика – прийшла від поколінь

Народжена від генія людського

Вона перемагала прах в тлінь,

І дух людський підносила до Бога».

В.Колодій

У середу, 8 травня, Чернівці вітали учасників обласного свята духової музики та марш-параду духових оркестрів, присвяченого Дню Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

оркести

Свято духової музики та марш-парад духових оркестрів у Чернівцях вперше було проведене у 1973 році з ініціативи обласного Будинку народної творчості та обласного Будинку художньої самодіяльності профспілок. Відтоді свято стало традиційним.

Справжньою окрасою свята завжди були і залишаються дитячі оркестри музичних шкіл. З кожним роком зростає їхня кількість, удосконалюється професійна майстерність, розширюється репертуар. Педагогами з великої букви, патріотами навчання професійної гри юних музикантів є Гаврилецький  В.Д., Ілащук Т.В., Гешко П.П., Добинда А.М., Петрович В.Л., Коновчук І.О., Олійник М.М., Гумінюк П.А., Пужняк В.І., Березовський М.І., Андрич В.В., Танасійчук В.Я., Бомпа В.І., Солярик І.А., Житарюк В.І. та ін.

оркести

У цьогорічному святі взяли участь 11 дорослих та 30 дитячих оркестрів, оркестр Чернівецького училища мистецтв ім. С. Воробкевича та оркестр 300-го полку Чернівецького гарнізону (усього понад 1000 учасників). Усі оркестри урочисто пройшли маршем повз пам’ятник загиблим воїнам на Соборній площі та у зведених групах виконали популярні музичні твори та марші. У виконанні зведених духових оркестрів області під керівництвом Корнелія Саїнчука, Дмитра Федорака, Василя Гаврилецького, Тараса Гнюса, Тетяни Ілащук та Миколи Кисилиці прозвучали твори відомих композиторів та місцевих авторів – Д.Тухманова, О.Бродовінського, М.Новіцького та ін.

оркести

Виступи народних аматорських духових оркестрів Заставнівського районного палацу культури, Кіцманського районного будинку народної творчості та дозвілля, Центрального палацу культури м. Чернівців, клубу села Берегомет-Заріччя Вижницького району, дитячих оркестрів Заставнівської, Строжинецької, Путильської, Новоселицької, Чернівецької музичих шкіл, а також Іспаської, Берегометської, Вижницької шкіл мистецтв привернули увагу глядачів своєю виконавською майстерністю та емоційністю.

оркести

У рамках свята усі оркестри були нагороджені Подяками управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації.