У житті кожного аматорського театрального колективу області весняна пора є особливою і неповторною. Вже 60 років поспіль важливою подією культурно-мистецького життя краю є щорічний обласний огляд-конкурс аматорських театральних колективів «Буковинська театральна весна», в якій беруть участь народні аматорські театри, театри малих форм, сільські та дитячі театральні колективи.
Репертуарна афіша цьогорічного ювілейного конкурсу поповнилася як прем’єрними постановками, так і виставами, які отримували призові місця на обласних, всеукраїнських фестивалях, конкурсах.
29 березня у Вижницькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбулося відкриття «Буковинської театральної весни». Поціновувачі мистецтва Мельпомени, а також члени журі обласного конкурсу мали змогу переглянути соціальну трагедію Гната Хоткевича «Камінна душа» у постановці Вижницького народного аматорського театру (режисер- заслужений працівник культури України Михайло Ковалюк). Ця творча робота стала своєрідною посвятою акторам театру, учасникам постановки «Камінна душа» минулих років. Головна ідея твору – боротьба за волю і незалежність рідного краю справжніх патріотів своєї землі. Важливо відзначити, що у постановці був використаний аудіозапис голосу заслуженого майстра народної творчості України, першого керівника народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Молодички-жартівнички», справжньої берегині буковинської народної культури Фрозини Гулей.
Заставнівщина приємно подивувала п’єсою-казкою Всеволода Нестайко «Новорічний детектив, або ковалі щастя». Основна ідея твору – «у неволі щастя не кується». Це коротка історія про злого чаклуна, який викрадає чарівне ковадло, а ковалі щастя, долаючи всі перепони й негаразди, знаходять його та дарують людям. Режисер-постановник – заслужений працівник культури України Лідія Гайдей відзначили, що у для участі у виставі було задіяно 27 дітей різного віку. Глядачами стали вихованці дитячих садків та загальноосвітніх шкіл з усього району.
Перформанс «Перевтілення» за мотивами твору Франца Кафки презентували актори народного аматорського театру малих форм «ТЕМП» Центрального палацу культури м. Чернівців (режисер – Марта Шумілова-Лисякова). Вони розмовляли з глядачем мовою своїх тіл. Вистава без слів – алюзія душевних емоцій, які змінюються протягом усього дійства. Метаморфози внутрішнього перетворення у тварин – членів сімейства Замзи стають на противагу внутрішнього неперетворення самого головного героя Грегора, який до кінця залишається Людиною в оболонці жука.
Попереду ще багато зустрічей з самобутніми колективами, яскравими постановками та обдарованими виконавцями, які допомагають знайти себе і знову зануритися у чарівний світ театрального мистецтва.
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/2794-yuvilejna-teatralna-vesna-krokue-bukovinoyu.html#sigProGalleria5a5df5025e