Новини

«Весняний настрій» завершився обласний конкурс юних скульпторів

16 квітня цього року в класах-майстернях Чернівецької художньої школи ім. М. Івасюка відбувся обласний конкурс серед учнів четвертих класів з предмету «Скульптура». Із завданням конкурсу - відтворити психологічний стан людини через характерний жест - справились усі учасники, а їх прибуло на конкурс 27,з 12-ти художніх шкіл, Берегометської та Іспаської шкіл мистецтв. Учні розташувалися у двох спеціально обладнаних класах, де і виконували конкурсне завдання упродовж трьох академічних годин, використовуючи для цього скульптурну глину, пластилін та спеціальні суміші для ліпки.

Покотило

Журі у складі методичної секції скульптури (голова – директор Кіцманської ХШ, викладач-методист Григорій Мороз.) визначало переможців за такими критеріями:

-   володіння композиційними принципами співвідношення пластичних мас (форм);

-   розуміння понять контур, ритм, силует, рух, рельєф (фактура) поверхні,

-   сприйняття учнями емоційного характеру форм через їхній пластичний вияв.

Найкращих результатів досягли колективи Кіцманської, Чернівецької, Сторожинецької, Вижницької, Глибоцької художніх шкіл, вихованці яких посіли призові місця. Серед них:

І місце

Заяць Оксана, Кіцманська ХШ, викладач Кудринський Л.В.

ІІ місце

Грималюк Петріка, Сторожинецька ХШ, викладач Побережна С.І.

ІІ місце

Пундик Анастасія, Чернівецька ХШ ім. М. Івасюка, викладач Волошина Н.С.

ІІІ місце

Гуменюк Іван, Чернівецька ХШ ім. М. Івасюка, викладач Волошина Н.С.

ІІІ місце

Молофій Алла, Глибоцька ХШ, викладач Телегуз Ю.П.

ІІІ місце

Мацькевич Дмитро, Вижницька ХШ, викладач Косавич Л.І.

Ці учні нагородженні цінними подарунками - вони отримали буклети відомого буковинського скульптора Івана Салевича.

Помітних результатів досягли такі учні:

Цюпало Юлія з Кіцманської ХШ, Чебан Оксана з Новоселицької ХШ, Савчук Олександр з Путильської ХШ, Біндяк Вадим зі Сторожинецької ХШ, Онуфрейчук Анна з Чернівецької ХШ ім. М. Івасюка, Дарій Богдан з Хотинської ХШ. Їм оголошено подяку журі.

Водночас конкурс виявив ряд проблем освітнього характеру, що були розглянуті під час семінару-практикуму викладачів. Він відбувся паралельно з конкурсом. На семінарі виступили кращі викладачі художніх шкіл – Г.В. Мороз., Б.О. Гордей, Н.С. Волошина. В обговоренні взяли участь заслужений працівник культури України В.В. Макогон, директор Хотинської ХШ О.М. Піхут, заслужений майстер народної творчості України, директор Вижницької ХШ В.І. Ворончак, директор Путильської ХШ Т.П. Ковальчук. У своєму виступі на семінарі методист УМЦКБ Т.В. Покотило звернула увагу слухачів на міжпредметні зв’язки, використання традицій гончарства та народної іграшки на уроках скульптури.

Методист УМЦКБ                                          Т. Покотило

16.04.2013 р.