14 березня майстерня-світлиця народних ремесел та декоративного мистецтва УМЦКБ вже вкотре зібрала своїх гостей на розмову про буковинські старожитності. Відвідувачі – учні Чернівецької загальноосвітньої школи №8 разом з педагогом Юлією Федів, а також студенти-філологи Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича з викладачем кафедри української літератури, кандидатом філологічних наук Ольгою Меленчук.
Смислові акценти розмови – таємниці буковинських головних уборів, традиційне ткацтво та родинна обрядовість. Як засвідчила зустріч-екскурсія, молодь цікавиться традиціями і хоче відкривати для себе рідну культуру.
Нагадаємо, у майстерні-світлиці УМЦКБ експонується частина унікальної у своєму роді відкритої приватної колекції старожитностей Миколи Шкрібляка. Сорочка вишита і ткана, автентична перемітка, бакунтові зґарди та делікатні сальби – усе це може побачити кожен охочий, хто відвідає світлицю і стане її гостем.
Екскурсію провела завідувач науково-методичного відділу дослідження та збереження традиційної культури учбово-методичного центру культури Буковини, кандидат філологічних наук Іванна Стеф’юк.
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/2678-dlya-molodi-ta-yunatstva-rozmova-pro-bukovinsku-avtentiku.html#sigProGalleriacb9c2f15b5