Новини

Обласне свято духової музики та марш парад духових оркестрів - 2013

 

З метою збереження традицій духової музики, популяризації її серед населення обласним центром народної творчості при підтримці обласного управління культури у 1973 році в м. Чернівцях було започатковано обласне свято духової музики та марш-парад духових оркестрів. Він був приурочений великій і світлій даті – Дню Перемоги у Великій Вітчизняній Війні. Поступово разом із дорослими зростають та набувають виконавської майстерності духові оркестри музичних шкіл. Донині – це улюблений захід як для керівників, так й для учасників духових оркестрів області.

Цього року свою виконавську майстерність продемонструють 45 колективів, з них -12 дорослих, 31-дитячий та один військовий оркестр (усього понад 1000 учасників). У виконанні зведених духових оркестрів області прозвучать твори відомих композиторів та місцевих авторів: Д. Тухманова, О. Бродовінського,               М. Новіцького та ін.

         Як завжди належний виконавський рівень на святі продемонструють народні аматорські духові оркестри Заставнівського районного палацу культури, Кіцманського районного будинку народної творчості та дозвілля, Центрального палацу культури м. Чернівців, клубу села Берегомет-Заріччя Вижницького району, дитячі оркестри Киселівської, Заставнівської, Сторожинецької, Путильської, Новоселицької, Чернівецької музичних шкіл, а також Іспаської, Берегометської, Вижницької шкіл мистецтв.

У рамках свята відбудеться нагородження всіх учасників подяками управління культури Чернівецької облдержадміністрації. До уваги глядача будуть запропоновані показові виступи зведених духових оркестрів області, якими диригуватимуть відомі музиканти Буковини – Корнелій Саїнчук, Дмитро Федорак, Василь Гаврилецький, Тарас Гнюс, Тетяна Ілащук, Микола Кисилиця.

Усіх шанувальників духової музики запрошуємо на свято, яке відбудеться 8 травня о 13.00 на Соборній площі міста.