Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /hsphere/local/home/resident80/bukcentre.cv.ua/images/2017/December/14
Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery PRO plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2017/December/14

Новини

Майже 30 дитячих хорів з’їхалися до Чернівців

 Майже 30 дитячих хорів з’їхалися до ЧернівцівДо 140-річчя від дня народження Миколи Леонтовича у нашому місті – новий конкурс. У ньому взяли участь майже три десятки учнівських хорів з усієї Чернівецької області, які виконали відомі твори в обробці цього видатного українського композитора і диригента.

 Вже сотню років “Щедрик”, одна з найпопулярніших обробок Леонтовича, знана у всьому світі як різдвяна колядка. Але Микола Дмитрович є автором ще стількох обробок українських народних пісень та й не тільки їх! У цьому могли переконатися всі, хто завітав на обласне свято-конкурс хорових колективів мистецьких шкіл, присвячене 140-й річниці з дня народження Миколи Леонтовича, яке відзначатиметься 13 грудня. На Театральній площі міста, перед Центральним палацом культури, де проходив конкурс – шкільні автобуси з районів, у коридорах палацу – діти розспівуються, дівчатка перед дзеркалом готуються до виходу… А на сцені – тридцять хорів учнів середніх та старших класів музичних шкіл з райцентрів, сіл і міста Чернівці. Кожен хор виконав по дві композиції в обробці Леонтовича.

 Організувати такий масштабний захід за участі дітей – досить не просто. Але як це потрібно! Микола Леонтович увійшов в історію української музики як композитор, хоровий диригент, громадський діяч, педагог, автор відомих обробок українських народних пісень для хору. Його творча спадщина – величезна, і заслуговує на те, аби її не забували. Обласне свято-конкурс хорових колективів мистецьких шкіл, присвячене 140-й річниці з дня народження Миколи Леонтовича народилося в Учбово-методичному центрі культури Буковини. Автор ідеї - завідувач методичного кабінету початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів УМЦКБ, заслужений працівник культури України Любомира Мазурик розповідає:

 - Оскільки це рік Миколи Леонтовича, то ми вирішили організувати перший такий конкурс. У ньому взяли участь хори музичних шкіл області, але тільки учні середніх і старших класів. Адже учням молодших класів було би важко виконувати такі композиції, тим більше акапельно. Звучали твори тільки Леонтовича. У майже всіх хорах було по 20 учасників. Виняток склали кілька хорів, в тому числі музичних шкіл м. Чернівців, де було 30, 37, а то й 44 учасники. Загалом у конкурсі взяли участь більше 500 дітей.

 Свято хорової музики у Чернівцях, звісно, було поєднане з конкурсом хорових колективів. Членами журі стали викладачі відділу “Хорове диригування” Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С. Воробкевича, очолила суддівську раду Валентина Гордей, голова циклової комісії “Хорове диригування”. Прозвучали майже всі відомі твори в обробці Миколи Леонтовича, більшість це були його обробки українських народних пісень. Зокрема, хор хлопчиків Чернівецької музичної школи №1 виконав “Алілуя” з Літургії Св. Іоана Золотоустого та народну пісню “Дударик”; хор учнів Путильської музичної школи – “Ой сивая тая зозуленька”; хор учнів Герцаївської МШ –“Тиха вода”; хор учнів Кельменецької МШ ім. М. Ткача – “Грицю, Грицю до роботи”; хор учнів Красноїльської МШ – “Пливе човен”; хор учнів “Світанок” Мамаївської МШ ім. Д. Гнатюка – “Закувала зозуленька”; хор учнів Великокучурівської МШ – “Їхав козак на війноньку”; хор учнів Вижницької МШ – “Тиха вода”; хор учнів Чернівецької МШ №1 – “Ой горе тій чайці”.

 Гран-прі професійне журі присудило хоровому колективу учнів старших класів Чернівецької музичної школи №1 (керівник - викладач-методист Тетяна Петрусяк).

 {gallery}2017/December/14{/gallery}