Новини

Учбово-методичний центр культури Буковини з навчальним візитом відвідала делегація з Луганської та Донецької областей

Учбово-методичний центр культури Буковини з навчальним візитом відвідала делегація з Луганської та Донецької областей5 грудня до Учбово-методичного центру культури Буковини з навчальним візитом у рамках програми ПРООН «Міжнаціональна, міжрелігійна та міжкультурна толерантність як складова територіального розвитку Чернівецької області» прибула третя делегація з Донецької та Луганської областей. Нагадаємо, наша установа уже приймала дві такі делегаційні групи – у вересні та листопаді 2017 року і на запрошення організаторів директор Учбово-методичного центру культури Буковини Микола Шкрібляк та завідувач науково-методичного центру дослідження та збереження традиційної культури Іванна Стеф’юк відвідали Донбас.

 Упродовж зустрічі гостям розповіли про основні напрями роботи Учбово-методичного центру культури Буковини, а також здійснили для них авторську екскурсію у майстерню-світлицю народних ремесел, котра є відкритою приватною колекцією старожитностей Миколи Шкрібляка. Тематична домінанта екскурсії – зіставлення орнаментики, колористики та народно-традиційної культури загалом Слобожанщини та Буковини і Бессарабії. Адже Україна єдина у контексті народної традиції, проте кожен з регіонів наділений власною унікальною традиційною культурою, що і становить автентичну відмінність.

 Гості були приємно вражені глибиною прочитань української традиційної культури на рівні колективної пам’яті та звичаю, а також поділилися власними знаннями про звичаї і традиції Слобожанщини.

 «Такі зустрічі не просто потрібні, вони необхідні. Адже міжрегіональні конфлікти як такі – надумані штучно, усі ми – українці, усі ми – дружні, і нам важливо знати одні про одних більше, чути одні одних у спільному діалозі», - зазначив директор УМЦКБ, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк.