Новини

Відбулася нарада за підсумками обласної атестації народних аматорських колективів

 Відбулася нарада за підсумками обласної атестації народних аматорських колективів 29 листопада в Учбово-методичному центрі культури Буковини відбулася нарада працівникам культури за підсумками чергової обласної атестації народних (зразкових) аматорських колективів закладів культури системи Міністерства культури України та закордонного українства.

 Відкрила нараду заступник начальника управління культури - начальник відділу культосвітніх установ, мистецтв та кіно Чернівецької ОДА, голова атестаційної комісії - Тетяна Шарагова, яка під час свого виступу підвела підсумки чергової атестації, проаналізувала здобутки та проблеми у роботі аматорських колективів області та подякувала за плідну і творчу працю.

 Доповнив виступ голови атестаційної комісії директор УМЦКБ Микола Шкрібляк. Він зупинився на вдосконаленні виконавської майстерності колективів різних жанрів, сценічній культурі, підбору репертуару та одягу аматорів. Продовжилася нарада роботою членів атестаційної комісії та керівників колективів у секціях за жанрами. Викладачі Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С. Воробкевича Валентина Гордей, Лев Фельдман, Іван Бурик, Тетяна Любко, Володимир Долгий та директор Чернівецького обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської Юрій Марчак детально проаналізували атестаційні програми більшості колективів.

 На завершення всім присутнім було запропоновано переглянути фольклорно-театралізоване дійство за участю народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Трембіта» та народного аматорського студентського театру Буковинського державного медичного університету (режисер-постановник – заслужена артистка України Валентина Головко, хормейстер – Тетяна Дяченко, балетмейстер – Олександр Кіщенко, художній керівник – Леся Романчук, керівник оркестру – Кирил Маслюченко). Це направду феєричне дійство відбулося на сцені палацу «Академічний». Глядач мав змогу поринути у світ купальських забав, побувати на «Вечорницях у тітки Дарини», а також помилуватися обрядами традиційного буковинського весілля.