Новини

Оживає Шевченкове слово на барвистих, мов світ, рушниках

 

9 березня цього року у Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка, що у м. Києві, відбулось урочисте відкриття виставки «Оживає Шевченкове слово на барвистих, мов світ, рушниках» члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреата обласної премії ім. Г.Гараса за збереження, відродження та розвиток народного мистецтва Буковини, майстра художньої вишивки Михайла Покиданця. На вернісажі можна побачити 56 робіт майстра, серед яких – 21 рушник на теми творів Тараса Шевченка. За словами журналістки Парасковії Нечаєвої, «ось уже третій тиждень кияни не перестають захоплюватися майстерністю відомого українського вишивальника Михайла Покиданця, чиї роботи експонуються в будинку-музеї Тараса Шевченка. Основна увага відвідувачів зосереджена на портреті молодого поета і художника. Це чи не єдиний такий портрет в Україні, який Михайло Григорович передав у дар музею.

Оживає Шевченкове слово на барвистих, мов світ, рушниках

Та найбільше захоплення викликають рушники майстра. А на двох орнаментальних полотнах присутній «сам» Кобзар з рядками «Заповіту». Справжня вишита Шевченкіана! Всі вони вражають не тільки витонченою майстерністю різних технік вишиття, а насамперед – глибиною задуму та його колористичним і композиційним вирішенням. Як приклад - простий хрест і химерний візерунок рушника «Тут нас триста, як скло…» - миттєво виникає асоціація з битвою під Берестечком і неймовірним подвигом 300 українських козаків».

Привертають увагу відвідувачів виставки і філігранні візерунки серветок, доріжок за буковинськими, покутськими, гуцульськими, бойківськими, лемківськими та іншими орнаментальними мотивами різних етнографічних регіонів України.

Серед відвідувачів виставки були народна артистка України, співачка Валентина Коротя-Ковальська та народний артист України Богдан Бенюк.

Оживає Шевченкове слово на барвистих, мов світ, рушниках

Виставка триватиме до 15 квітня 2013 року.