Новини

«Відкриваючи Буковину»

9 серпня в Чернівецькому обласному художньому музеї було презентовано роботи учасників молодіжного культурного проекту «Відкриваючи Буковину» у рамках Спільної заяви «Чотири регіони для Європи». У проекті взяли участь молоді аматори фотомистецтва з департаменту Майєнн (Франція), округу Швабія (Німеччина), Чернівецької області (Україна) та Сучавського повіту (Румунія). Починаючи з 5 серпня, учасники проекту відкривали для себе Буковину через об’єктив: ловили найцікавіші моменти на фіксували їх у авторських світлинах. Окрім експонованої виставки, на юних фотоаматорів чекала приємна несподіванка: випущений спеціально до цієї нагоди комплект листівок, в якому – вибрані проектні роботи.

Округ Швабія в проекті представляли Франціска Вестгойзер (керівник делегації), Магдалена Рістер, Наомі Фішер, Маркус Лосерт, Валентин Шепах. Сучавську делегацію представляли Ремус-Мірча Денясе, Елена Виртя, Марія-Емілія Паскаріу, Штефан Сфинарчук, Александру Міхалеску. Учасниками проекту від департаменту Майєнн стали Фабьєн Лє Рідуа (керівник делегації), Роксан Бешу, Маріо Бурсан, Леоні Даліголь та Лоанн Моріс. Чернівецьку область у проекті представляли Наталія Балан (керівник делегації), Юлія Балан, Ірина Лопуляк, Марина Ниміжан та Марія-Анастасія Чубрей.

Як відзначив куратор проекту у Чернівецькій області Василь Салига, поставлене завдання справді було складним, адже всього за кілька днів відзняти матеріал для виставки, підготувати саму виставку – доволі важко, проте всі труднощі було успішно спільно подолано. Учасники всіх чотирьох команд представили хороші результати і продемонстрували оригінальне бачення навколишньої дійсності. На згадку про участь у проекті усі його учасники отримали дипломи та пам'ятні подарунки. Окремо чернівецький фотоклуб «Позитив» відзначив найсумліннішу та найпродуктивнішу учасницю проекту – Леоні Даліголь (Франція).

Виставка «Відкриваючи Буковину» буде перепереносною та експонуватиметься під час офіційних заходів між чотирма державами - учасниками Спільної заяви «Чотири регіони для Європи».

На відкритті вернісажу робіт юних фотохудожників-аматорів з чотирьох європейських регіонів були присутні керівники офіційних делегацій Франції, Румунії, Німеччини, а також представники влади Чернівецької області (голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук, голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, перший заступник голови ЧОДА Михайло Павлюк).