Новини

Добрий початок співпраці з українцями в Сербії

18-19  червня 2017 року у м.Новий Сад (Республіка Сербія) відбувся  14-й фестиваль української культури «Калина» - один із найзначиміших  і наймасовіших  культурно-мистецьких заходів української національної громади Сербії.

На запрошення  Національної ради української національної меншини Республіки Сербії, як організатора фестивалю, Чернівецьку область представляли офіційна делегація у складі заступника голови Чернівецької обласної державної адміністрації Ігоря Богатирця, заступника директора Департаменту фінансів Чернівецької обласної державної адміністрації Володимира Кіндрата, заступника начальника управління-начальника відділу культосвітніх установ, мистецтв та кіно управління культури Тетяни Шарагової, директора учбово-методичного центру культури Буковини Миколи Шкрібляка та народний аматорський театр фольклору і етнографії «Оберіг» Заставнівського районного палацу культури під керівництвом заслуженого працівника культури України Лідії Гайдей.

Метою фестивалю української культури «Калина» є збереження багатовікової української культури, українських традицій на теренах Республіки Сербії та сусідніх країн, де проживають представники українських національних меншин.

Почесним гостем фестивалю був Надзвичайний та Повноважний посол України в Республіці Сербії Олександр Александрович, який висловив впевненість, що  і цьогорічний фестиваль стане справжнім святом української культури.

Варто зазначити, що за ініціативи та сприяння Посольства України у Республіці Сербії протягом травня цього року у м.Новий Сад проходили Дні України у Сербії.

У фестивалі також взяли участь  голова товариства українців у місті Тіміш (Румунія) Юрій Глеба, голова національного товариства українців Хорватії Михайло Семенюк та мистецькі колективи українських громад Республіки Сербії, Республіки Хорватії та Румунії. Організатори цього мистецького свята - Національна рада української національної меншини Республіки Сербії, зокрема заступник голови ради Михайло Кржачек, секретар ради Далібор П’єкні, члени ради Мирослав Калинюк, Микола Ляхович, Стефан Сем’янів, Філіп Пронек.

Народний аматорський театр фольклору і етнографії «Оберіг» гідно презентував мистецтво нашого краю  у фестивальних заходах, які проходили у Новому Саді та завершилися  сольним виступом  колективу у м.Сремська Мітровиця в театрі імені Добріци Мілутиновича.

У рамках візиту делегації Чернівецької області у м. Новий Сад (Республіка Сербія) відбулася офіційна зустріч з представниками влади Автономного краю Воеводини, у якій взяли участь  Міхал  Нілаш, заступник голови АК Воєводини, Огнєн Беліч голова Департаменту регіонального розвитку міжрегіонального співробітництва і місцевого самоврядування АК Воєводини, Сенка Бенгін радник голови АК Воєводини.

Під час  офіційної зустрічі сторони висловити  обопільне бажання розвивати партнерські стосунки у різних галузях діяльності – економічній, туристичній, культурній та освітній, окреслили основні напрями подальшої співпраці, які могли б сприяти реалізації спільних проектів та поглибленню  взаємовідносин.

Першим значним кроком у розвитку партнерських відносин між Чернівецькою областю та Автономним краєм Воєводина стало підписання Меморандуму про співпрацю між Національною радою української національної меншини (Республіка Сербія) та Чернівецьким обласним учбово-методичним центром культури Буковини.

Сторони, діючи на засадах партнерства та співробітництва, висловили бажання налагодити та розвивати  співробітництво у галузі культурно-освітньої роботи і народної творчості шляхом надання методичної та консультативної допомоги центрам дозвілля, товариствам української культури у Сербії,  організації міжнародних заходів,  тісної співпраці з українською громадою у Сербії.