Новини

Вшанували лауреатів ІІІ обласної рейтингової культурно-мистецької програми «Галерея пошани»

23 травня в учбово-методичному центрі культури Буковини у рамках творчого проекту «Людина в культурі» вже третій рік поспіль відбулося урочисте відкриття обласної рейтингової культурно-мистецької програми «Галерея пошани» за підсумками роботи у 2016 році. Головна мета цієї програми – гідне пошанування працівників культури області, популяризація та подальший розвиток їхніх творчих надбань.

На цьогорічний захід були запрошені начальники районних відділів культури, директори мистецьких шкіл, директори сільських, районних, міських закладів культури, керівники кращих різножанрових аматорських колективів області та відомі майстри народного мистецтва Буковинського краю. Саме вони стали переможцями у 17-ти номінаціях.

На цей урочистий захід зібралися ті люди, які своєю творчістю, любов’ю до обраної професії, запалюють та зігрівають серця іншим, продовжують збагачувати скарбницю національної культурної спадщини і тішать нас своїми витворами мистецтва.

Представники влади, члени художньо-методичної ради УМЦКБ вручили 42-м переможцям проекту відзнаки лауреатів про занесення на «Галерею пошани». Вони також вручили дипломи кращим районам за підсумками рейтингової оцінки діяльності клубних закладів у 2016 році.

Цього року дипломом ІІІ ступеня відзначені Кіцманський район (начальник відділу культури, національностей та релігій Кіцманської РДА -  Оксана Тощук, директор Кіцманського РБНТД - Тетяна Антонюк), Хотинський район (начальник відділу культури Хотинської РДА - Юрій Марко, директор Хотинського РБНТД - Роман Борденюк).

Дипломом ІІ ступеня – Сокирянський район (начальник відділу культури Сокирянської РДА - Раїса Горн, директор Сокирянського РБНТД -  Оксана Руснак).

Дипломом І ступеня нагородили Глибоцький район (начальник відділу культури і туризму Глибоцької РДА - Олена Рєпіна, директор Глибоцького РБТД - Роман Нагірний).

На адресу працівників культури прозвучало чимало теплих слів від заступника керівника апарату Чернівецької облдержадміністрації Олександра Шкурідіна, начальника управління культури Чернівецької облдержадміністрації Віри Китайгородської, заступника начальника - начальника відділу культосвітніх установ, мистецтв та кіно управління культури Чернівецької облдержадміністрації Тетяни Шарагової, директора учбово-методичного центру культури Буковини Миколи Шкрібляка, головного балетмейстера заслуженого академічного Буковинського ансамблю пісні і танцю ім. А.Кушніренка Чернівецької обласної філармонії Леоніда Сидорчука, завідувача циклової комісії «Народно-інструментальне мистецтво» Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С. Воробкевича Івана Бурика, завідувача кабінету методики удосконалення клубної діяльності УМЦКБ Нелли Труфін.

Позитиву та гарного настрою служителям мистецтва додали виступи творчих колективів – народного аматорського духового оркестру «Діксі-Бенд» Центрального палацу культури м. Чернівців (керівник - Георгій Новаковський), народного аматорського вокально-інструментального ансамблю «Смерічка» Вижницького РБНТД (керівник - Антоніна Клоцька), солістів-вокалістів Ольги Дроняк, Ірини Джуравець та Григорія Постевки, хореографічного дуету зразкової аматорської циркової студії "Капітошка" ЦПК м. Чернівців (керівник - Наталія Побіжан), солісти Катерина Давидова та Олександр Літовський.

Активно підтримали проведення цьогорічного заходу Чернівецьке вище комерційне училище (директор - Микола Кирилюк), ресторан «Фенікс» (директор - Іван Чекалеу), Кельменецький районний будинок народної творчості та дозвілля (директор - Алла Ілаш).

РІШЕННЯ

художньо-методичної ради

Учбово-методичного центру культури Буковини

ВИЗНАЧИТИ ЛАУРЕАТАМИ обласної рейтингової культурно-мистецької програми за підсумками роботи у 2016 році серед музичних, художніх шкіл, шкіл мистецтв, сільських, міських, районних клубних закладів культури, методичних кабінетів районних клубних закладів, аматорських колективів, любительських об’єднань, громадських музеїв, майстрів і родин народного мистецтва ТА ЗАНЕСТИ НА ГАЛЕРЕЮ ПОШАНИ:

 

НОМІНАЦІЯ «КРАЩИЙ СІЛЬСЬКИЙ КЛУБНИЙ ЗАКЛАД»

 

Будинок народної творчості та дозвілля села Чорногузи

Вижницького району,

директор – Марія Ісопчук

 

Клуб села Круп’янськ Герцаївського району,

завідувач – Тодор Біля

 

Будинок творчості та дозвілля села Черепківці

Глибоцького району,

директор – Ольга Кожукар

 

Будинок культури села Добринівці Заставнівського району, 

директор – Василь Гаврилиця

 

Будинок культури села Ленківці Кельменецького району,

директор – Наталія Корній

 

Будинок культури села Драчинці Кіцманського району,

директор – Октавіан Верстюк

 

Комунальна установа «Будинок культури села Балківці»

Новоселицького району,

директор – Ігор Саїнчук

 

Будинок культури села Селятин Путильського району,

директор – Марія Павлюк 

 

Будинок культури села Селище Сокирянського району,

директор – Світлана Боднар

 

Народний дім села Банилів-Підгірний

Сторожинецького району,

директор – Геннадій Харитон

 

Будинок культури по дозвіллю та відродженню національних традицій села Недобоївці Хотинського району,

директор – Альона Казанкова

 

НОМІНАЦІЯ «КРАЩИЙ РАЙОННИЙ КЛУБНИЙ ЗАКЛАД»

Кельменецький районний будинок народної творчості та дозвілля,

директор – Алла Ілаш

 

НОМІНАЦІЯ «КРАЩИЙ РАЙОННИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ»

Методичний кабінет Глибоцького районного будинку творчості та дозвілля,

провідний методист – Алла Сторожук

 

НОМІНАЦІЯ «КРАЩИЙ МІСЬКИЙ КЛУБНИЙ ЗАКЛАД»

Комунальна бюджетна установа «Будинок культури

мікрорайону «Роша» м. Чернівців»,

директор – Олена Нікітіна

 

НОМІНАЦІЯ «КРАЩА МУЗИЧНА ШКОЛА»

Мамаївська музична школа Кіцманського району,

директор – Юрій Чорней

 

НОМІНАЦІЯ «КРАЩА ХУДОЖНЯ ШКОЛА»

Сторожинецька художня школа,

директор – Світлана Побережна

 

НОМІНАЦІЯ «КРАЩИЙ ГРОМАДСЬКИЙ МУЗЕЙ»

Громадський музей археології та етнографії ім. Максиміліана Гакмана села Опришени Глибоцького району,

директор – Микола Боднарюк

 

 

НОМІНАЦІЯ «КРАЩЕ ЛЮБИТЕЛЬСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ»

Клуб авторської театральної універсальної штуки «Катуш» Вижницького районного будинку народної творчості та дозвілля,

президент клубу – Дмитро Іванчук

 

Клуб ветеранів війни та праці «Неспокійні серця»

Сторожинецького районного будинку національних культур,

керівник – Орися Вікірюк

 

НОМІНАЦІЯ «КРАЩИЙ АМАТОРСЬКИЙ ХОРОВИЙ КОЛЕКТИВ»

Народний аматорський чоловічий хор будинку народної творчості та дозвілля села Іспас Вижницького району,

керівник – Сергій Глушківський

 

Аматорський хоровий колектив працівників

культури Кельменецького району,

керівник – Дмитро Волошин

 

НОМІНАЦІЯ «КРАЩИЙ АМАТОРСЬКИЙ ОРКЕСТР

НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ»

Народний аматорський оркестр народних інструментів клубу

села Глиниця Кіцманського району,

керівник – Василь Антоняк

 

Народний аматорський оркестр народних інструментів «Трандафір»

будинку творчості та дозвілля села Волока Глибоцького району,

керівник – Іван Боднар

 

НОМІНАЦІЯ «КРАЩИЙ АМАТОРСЬКИЙ ДУХОВИЙ ОРКЕСТР»

Народний аматорський духовий оркестр клубу села

Берегомет-Заріччя Вижницького району,

керівник – Микола Киселиця

 

Народний аматорський духовий оркестр комунальної установи «Новоселицький районний будинок культури»,

керівник – Василь Долгий

 

НОМІНАЦІЯ «КРАЩИЙ АМАТОРСЬКИЙ

ХОРЕОГРАФІЧНИЙ КОЛЕКТИВ»

Народний аматорський ансамбль народного танцю «Зеленчани» будинку народної творчості та дозвілля села Зелена Кельменецького району,

керівник – Микола Чорноморець

 

Народний аматорський ансамбль народного танцю «Юність»

комунальної бюджетної установи «Центральний палац

культури м. Чернівців»,

керівник – Іван Петрусяк

 

Народний аматорський ансамбль сучасного танцю «Алегро»

комунальної бюджетної установи

«Центральний палац культури м. Чернівців»,

керівники – Світлана Марчак, Анна Марчак-Кіщенко

 

НОМІНАЦІЯ «КРАЩИЙ АМАТОРСЬКИЙ

ТЕАТРАЛЬНИЙ КОЛЕКТИВ»

Народний аматорський драматичний театр комунальної бюджетної установи

«Центральний палац культури м. Чернівців»,

режисер – Іван Данілін

 

Народний аматорський театр комунальної установи

«Новоселицький районний будинок культури»,

керівник – Крістіна Зборлюкова

 

НОМІНАЦІЯ «КРАЩИЙ АМАТОРСЬКИЙ

ФОЛЬКЛОРНИЙ КОЛЕКТИВ»

Народний аматорський фольклорний колектив «Кумоньки» центру дозвілля села Веренчанка Заставнівського району,

керівник – Марія Костек

 

Народний аматорський фольклорний колектив «Церенкуца» комунальної установи «Клуб села Маршинці» Новоселицького району,

керівник – Аурелія Бордіян

 

Народний аматорський фольклорний колектив «Веселі бабусі»

будинку культури села Василівка Сокирянського району,

керівник – Микола Шостак

 

НОМІНАЦІЯ «КРАЩИЙ АМАТОРСЬКИЙ ДИТЯЧИЙ КОЛЕКТИВ»

Зразковий аматорський фольклорний колектив «Калинове намисто»

будинку культури села Южинець Кіцманського району,

керівник – Ганна Зварич

 

Зразкова аматорська студія вокального співу «Щасливі діти»

Хотинського районного будинку народної творчості та дозвілля,

керівник – Альона Татарчук

 

НОМІНАЦІЯ «КРАЩИЙ НАРОДНИЙ МАЙСТЕР»

Майстер художньої вишивки Вікторія Шибалова

(смт. Путила)

 

Майстер художньої обробки дерева Федір Чев’юк

(м. Вижниця)

 

Майстер художньої обробки дерева Дмитро Курик

(с. Виженка, Вижницький район)

 

Майстер художньої вишивки Олександра Жар

(с. Петрашівка, Герцаївський район)

 

Майстер народної кераміки Сергій Богопольський

(м. Чернівці)

 

Майстер народного малярства Олександр Приходнюк

(м. Чернівці)

 

НОМІНАЦІЯ «КРАЩА РОДИНА НАРОДНИХ МАЙСТРІВ»

Майстри художньої вишивки Любов, Надія Васкул

(с. Михальча, Сторожинецький район)