Новини

Урочистості з нагоди перепоховання Т. Г. Шевченка відбулися у Чернівцях

22 травня у Чернівцях біля пам’ятника Великому Кобзарю відбулися урочистості та покладання квітів з нагоди 156-ї річниці від дня перепоховання Т. Г. Шевченка.

Тієї погожої днини на Центральній площі зібралися представники місцевої влади, працівники організацій міста та громада. До вшанування пророка, генія та мислителя українського народу активно долучилися працівники культури і творчі колективи: Заслужений академічний буковинський ансамбль пісні і танцю ім. А. Кушніренка (керівник та головний диригент – народний артист України Ярослав Солтис), академічний камерний хор «Чернівці» (керівник – Надія Селезньова) Чернівецької обласної філармонії, хоровий колектив Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С. Воробкевича (керівник – Валентина Гордей), актор Чернівецького академічного українського музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської Олексій Надкерничний, учасники театральної студії Наталія Рошка, Мартин Падурян, читці-аматори з Кельменеччини Інна Сташкевич та Василь Геленюк.

На урочистостях прозвучали невмирущі хорові твори на вірші Т. Г. Шевченка «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий» та «Молитва за Україну» (сл. О. Кониського, муз. М. Лисенка).

На заході присутні почули й палке шевченкове слово. Учасники читали уривки з творів «Гайдамаки», «Мені однаково, чи буду…». Упродовж урочистостей звучали мелодії пісень на слова Т. Г. Шевченка у виконанні народного аматорського тріо бандуристок «Журавка» Хотинського РБНТД (керівник – Аліна Меєрзон). Ведучими заходу були Марина Піта та Назар Кавулич.