Новини

Свято - Від Різдва Христового до Йордана

У неділю, 20 січня 2013 року, відбулось VІІ обласне театралізоване фольклорно-етнографічне свято виконавців традиційних зимових свят та обрядів «Від Різдва Христового до Йордана». Організаторам дійства - учбово-методичному центру культури Буковини та Чернівецькому обласному музею народної архітектури та побуту – не лише вдалося відтворити атмосферу традиційних зимових свят на Буковині, але й звернутися до їх витоків.

 Свято - Від Різдва Христового до Йордана

Усім відомо, що коляда є незмінним атрибутом святкування Різдва Христового. Проте не всі знають, що з давніх-давен на багатьох українських парафіях побутувала народна традиція, яку підтримувала церква, коли священик благословляв колядників славити народження Спасителя і нести цю благу вість по всій окрузі. Подекуди колядники розпочинали свою коляду з родини священика. Колядницькі гурти, що взяли участь у цьогорічному святі, також отримали благословення священика біля церкви музею. Від церкви вони рушили до сцени, де і відбулося театралізоване свято, в якому взяли участь 22 аматорські колективи з різних куточків Чернівецької області та гості з Івано-Франківщини маланковий гурт села Колінки Городенківського району.

 Свято - Від Різдва Христового до Йордана

Учасників свята вітав перший заступник голови обласної державної адміністрації Георгій Галиць.

Театралізоване дійство, в якому поєдналася різдвяна коляда, маланкувальна переберія, традиції Водохреща, стало своєрідним підсумком циклу зимових свят на Буковині. Саме тут усі присутні почули відомі і невідомі буковинські колядки, побачили традиційну буковинську маланку, причому, українську, румунську й бессарабську, мали й унікальну можливість порівняти маланкові гурти з Буковини та Івано-Франківщини.

 Свято - Від Різдва Христового до Йордана

Своєрідною знахідкою цьогорічного свята стало вшанування Іванів. У день Патрона – Івана Хрестителя Предтечі – на сцену були запрошені начальник управління культури ОДА Іван Петрусяк, заслужені артисти України Іван Кавацюк та Іван Дерда. Їх вшанували, як і годиться, на Буковині, – ялинковими вінками з квітами, цукерками та рушниками. Напевно, чимало буковинців та гостей краю вперше побачили цю традицію, і, можливо, хтось із присутніх захоче її відродити у своїй родині, громаді чи колективі.

 Свято - Від Різдва Христового до Йордана

Щороку УМЦКБ організовує обласне театралізоване фольклорно-етнографічне свято виконавців традиційних зимових свят та обрядів «Від Різдва Христового до Йордана» і щоразу дарує його учасникам та гостям гарний настрій і приємні несподіванки.

 Свято - Від Різдва Христового до Йордана