Новини

Міжнародний конкурс «Сурми Буковини» офіційно розпочався

 24 квітня у Чернівецькій обласній філармонії урочисто розпочав свою роботу VII Міжнародний конкурс юних виконавців на духових та ударних інструментах «Сурми Буковини».

Засновники конкурсу - управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації та учбово-методичний центр культури Буковини. Конкурс проводиться у партнерстві з Чернівецької обласною філармонією на базі Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С. Воробкевича та Чернівецьких музичних шкіл № 1, 2, 4.

Передусім компетентне журі конкурсу зустрілося з конкурсантами та представниками ЗМІ у режимі прес-конференції. Як зазначив голова журі, народний артист України, доктор мистецтвознавства, професор Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського, член-кореспондент Академії мистецтв України В.М.Апатський, «Сурми Буковини» є важливою подією для всієї духової школи нашої країни: « Духова музика – не просто половина симфонічного оркестру, це надзвичайно відповідальна місія. Духова партія, як правило – сольна, і її роль дуже важлива. Виявлення обдарованої молоді, котра займається грою на духових інструментах - найкраща запорука того, аби наші симфонічні оркестри виходили на міжнародні стандарти».

Завідувач кафедри дерев’яних духових інструментів Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського, заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії, професор Роман Вовк побажав учасникам постійного удосконалення: «Виростайте, ставайте майстрами, прославляйте рідне мистецтво по світах. На конкурсі присутні польська, болгарська, білоруська делегації, тож дуже важливим аспектом є також налагодження міжнародної підтримки».

Професор, керівник кафедри духових інструментів, акордеона і перкусіїБарбара Сьовьоутек-Желязна (Польща) відзначила прекрасну атмосферу конкурсу, котру творять як організатори, так і гості свята. «Бажаю вам, щоби найпрекрасніше, що є у вашому серці, виливалося у творчість, у музику», - підсумувала пані Барбара.

Доцент кафедри духових та ударних інструментів Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського і Київської середньої спеціальної музичної школи-інтернату ім. М.В.Лисенка Юрій Василевич, звертаючись до конкурсантів, зробив практично сенсаційну заяву: «Я знаю, хто стане переможцем і хто програє. Всі, хто приїхав – переможці. А хто сумнівався, приїхати чи ні, займатися музикою чи ні – без сумніву, програв. Музикант має прожити життя на сцені».

Як зазначив Лев Закопець, заслужений діяч мистецтв України, педагог-гобоїст, доцент кафедри духових та ударних інструментів Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету, директор і педагог Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені С.Крушельницької зазначив: «Українська молодь має велику перспективу. Професія музиканта – вона говорить мовою мистецтва. На нашому конкурсі треба на сцену вийти один раз і зіграти якнайкраще».

Роман Наконечний, професор Львівської національної музичної академії ім. М.В.Лисенка кафедри духових та ударних інструментів, заслужений артист України, акцентував увагу присутніх на символічній порі проведення конкурсу: «Сурми Буковини» у Чернівцях завжди особливі, бо це великодня пора. І витає той дух благословення, який відчувається в усьому».

У свою чергу Степан Цюлюпа, завідувач кафедри духових та ударних інструментів Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету, доцент, кандидат педагогічних наук, відмінник освіти України, поділився своїми враженнями від Чернівців, адже він у нашому місті вперше: «Дуже відчувається особливість цього міста, його незвичайна аура. Місто живе своєю власною, особливою атмосферою, і це прекрасно».

На урочистому відкриті конкурсу, яке відбулося після прес-конференції, виступив духовий оркестр «Буковина» Чернівецької обласної філармонії, керівник Григорій Новаковський; а також духовий оркестр Чернівецького обласного училища мистецтв імені С.Воробкевича, керівник – викладач училища, постійний член журі конкурсу «Сурми Буковини»,концертмейстер групи тромбонів академічного симфонічного оркестру Чернівецької обласної філармонії Тарас Гнюс.

Учасників та гостей конкурсу привітали головний спеціаліст управління культури ОДА Ігор Сорокоумов, директор галереї Sweet-Art Наталія Богомаз та меценат Олексій Бурбак.

Упродовж двох днів, 25 та 26 квітня, тривають конкурсні прослуховування, а вже завтра, 27 квітня, стануть відомі імена переможців. Закриття VIIМіжнародного конкурсу юних виконавців на духових та ударних інструментах «Сурми Буковини» відбудеться 27 квітня у Чернівецькому обласному училищі мистецтв імені С.Воробкевича (вул. Є. Гакмана, 3) о 15 годині.

Іванна СТЕФ’ЮК,

методист УМЦКБ