Новини

Українці Сербії відвідали Буковину

 11 квітня на Буковині перебували керівники Національної ради української національної меншини Сербії – Йозо Сапун, голова НРУНМ, Миро Калинюк, член НРУНМ, голова Українського культурного центру «Кобзар», Далібор П’єкні, секретар НРУНМ.

Поважні гості з Сербії зустрілися з заступником голови Чернівецької обласної державної адміністрації, керівником апарату Олегом Стецевичем, начальником управління культури Чернівецької ОДА Вірою Китайгородською, спільно обговорили шляхи подальшої культурної співпраці між Буковиною та українською громадою Сербії, визначили конкретні перспективи на майбутнє та намітили ті заходи, які найближчим часом будуть реалізовані.

Делегація з Балкан відвідала учбово-методичний центр культури Буковини, про навчально-методичну, культурно-просвітницьку і творчу діяльність якого розповів їм директор установи Микола Шкрібляк. З неабиякою зацікавленістю гості ознайомилися з майстернею-світлицею народних ремесел та декоративного мистецтва УМЦКБ, переглянули виставку картин художників-аматорів Кіцманщини, фото лауреатів ІІ обласної рейтингової культурно-мистецької програми «Галерея пошани», постійнодіючі виставки робіт заслуженого художника України Василя Шевчука, молодого художника-кераміста Іллі Васеловича, учасників регіонального симпозіуму майстрів різьбярства Буковини і Гуцульщини.

Напередодні великодніх свят приємним подарунком для гостей стала організована зустріч з молодою художницею, майстринею іконопису на склі, писанкарства Альоною Беженар, яка розповіла про особливості буковинської традиційної народної ікони на склі, продемонструвала своє вміння писати писанки, поділилася власними таємницями в опануванні цими прадавніми ремеслами, презентуючи на невеличкій виставці власні творчі доробки.

У подарунок для бібліотеки УМЦКБ гості залишили перші три номери унікального культурологічного часопису «Українська культура і традиції», що видається Національною радою української національної меншини газетно-видавничою установою «Рідне слово» у м. Кула (Республіка Сербія).