Новини

Виїзне засідання обласної ради директорів районних та міських клубних закладів

 29 березня на базі Вижницького районного будинку народної творчості та дозвілля і клубних закладів сіл Мигово, Чорногузи Вижницького району відбулося засідання обласної ради директорів районних та міських клубних закладів на тему: «Сучасний клубний заклад. Інноваційні методи роботи».

Обласна рада розпочалася знайомством з роботою Мигівського сільського будинку народної творчості та дозвілля. Учасників привітала секретар Мигівської сільської ради Катерина Гайдук. Вона ознайомила присутніх з інфраструктурою села, зупинилася на співпраці двох клубних закладів сіл Мигово та Велике з Мигівською сільською радою, школою, громадами, приватними підприємцями. Розповіла про використання виділених коштів на проведення зовнішнього та внутрішнього капітального ремонту споруди Мигівського сільського будинку народної творчості та дозвілля у 2016 році та виділені кошти у поточному році на покращення матеріальної бази клубних закладів.

На засіданні обласної ради було розглянуто низку питань. «Сучасний клубний заклад – центр популяризації народної культури, творчої самореалізації усіх категорій населення» - тема, яку розкрив Микола Шкрібляк, директор УМЦКБ. Ця тема одразу активізувала всіх учасників засідання до творчої дискусії, активного обговорення проблемних питань в роботі клубних закладів, аматорських колективів і творчих об’єднань.

Під час засідання провели бліц–спілкування на тему: «Орієнтація клубних закладів на інновації та розвиток в умовах державних реформ» між членами ради директорів та учасниками засідання. Відповіді на питання, що виникли у процесі спілкування, дали Микола Шкрібляк, Наталія Додяк, начальник відділу культури Вижницької райдержадміністрації та Роман Нагірний, директор Глибоцького будинку творчості та дозвілля, голова обласної ради директорів.

Учасники торкнулися гострих та проблемних питань. Так, українські засоби масової інформації упродовж багатьох років не висвітлюють належним чином роботу клубних закладів культури, їхніх аматорських колективів та любительських об’єднань. Багато проблем у сфері культурі виникло при створенні об’єднаних територіальних громад на усіх рівнях. Це стосується фінансування, звітності, атестації кадрів, підвищення кваліфікації працівників культури та ін. З боку Міністерства культури України не розроблені примірні штатні розписи клубних закладів. Учасники дискусії дійшли висновку, що Український центр культурних досліджень повинен стати Всеукраїнським центром народної творчості з відповідними функціями.

Учасники засідання ознайомилися з роботою Вижницького районного будинку народної творчості та дозвілля, його методичного кабінету, а також світлицею любительського об’єднання «КАТУШ». Микола Сушинський, керівник народної аматорської кіностудії «Черемош» Вижницького РБНТД презентував фільм «Мистецька Вижниччина».

Творча зустріч учасників ради директорів відбулася у будинку народної творчості села Чорногузи. Своїм виступом присутніх потішили учасники народного аматорського фольклорного колективу «Молодички - жартівнички» (керівник - Василь Феняк). Усі охочі переглянули виставку Великодніх кошиків директора БНТД села Чорногузи Марії Ісопчук. Учасники ознайомилися з веденням номенклатурної клубної документації відділу культури Вижницької райдержадміністрації та Чорногузівського СБНТД.

Під час виїзного засідання були розглянуті питання організації, підготовки та участі клубних працівників у І районному та ІІ заключному турах конкурсу професійної майстерності працівників сільських клубних закладів і організації та проведення І районного та ІІ обласного турів фестивалю народної творчості «На крилах надій» людей з обмеженими фізичними можливостями.

Завершилася робота обговоренням та підведенням підсумків засідання обласної ради директорів.