Новини

Обласний семінар викладачів художніх шкіл та шкіл мистецтв

14 лютого на базі учбово-методичного центру культури Буковини відбувся семінар для викладачів художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв Чернівецької області на тему:«Рисунок» у мистецьких школах, як профілюючий предмет навчального циклу», в якому взяли участь 44 викладачі з 12-ти художніх шкіл області, Берегометської та Іспаської шкіл мистецтв. Основна мета семінару – удосконалення стану викладання предмету «Рисунок», поширення передового педагогічного досвіду, визначення рівня засвоєння учнями програмного матеріалу.

У своєму виступі на тему: «Науково-теоретичні основи рисунка. Його значення в образотворчому мистецтві» член НСХУ, викладач художньої школи ім. М.Івасюка м. Чернівців Ігор Талалай поділився з колегами основами рисунку великих світових та сучасних майстрів пензля.

«Лінійно-конструктивний рисунок. Закони перспективи відносно лінії горизонту», - з такою темою перед присутніми виступив асистент кафедри декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ ім. Ю.Федьковича, викладач-методист рисунка Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю.Шкрібляка Павло Жаворонков. Під час свого виступу він презентував власний підручник «Рисунок. Методи зображення на площині».

Змістовним був виступ «Форма, об’єм, конструкція та засоби їхнього вираження в рисунку» старшого викладача Кіцманської художньої школи Наталії Савчук. Вона розповіла про поетапність виконання навчальної роботи учнів. Викладач Путильської художньої школи Катерина Полянчук мала змогу поділитися з колегами своїми напрацюваннями на тему: «Значення тонально-пропорційних співвідношень в рисунку».