Новини

"Буковинські зустрічі" у Чернівцях

У п’ятницю, 13 січня об 11.00 год. в учбово-методичному центрі культури Буковини (вул. Главки, 1-А) відбудеться підписання угоди про 28-й Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі». В церемонії візьмуть участь заступник керівника апарату обласної державної адміністрації Олександр Шкурідін, начальник управління культури облдержадміністрації Віра Китайгородська, Чернівецький міський голова Олексій Каспрук.

З польської сторони угоду підпишуть директор Міжнародного фольклорного фестивалю «Буковинські зустрічі» Збігнєв Ковальський та війт гміни та міста Джержонюв Марек Хмєлевський. Також підписантами угоди з боку Угорщини Союз буковинських секлерів в особі голови Тибора Іллес та Іштвана Мартона. З боку Румунії угоду підпишуть Георге Ніца – заступник голови Сучавської повітової ради, Сорін Філіп – директор Центру культури «Буковина» в м. Сучава, Мігаїца Негура – мер м. Кимпулунг Молдовенеск Сучавського повіту.

Згідно з існуючою традицією, підписання угоди про щорічний фестиваль «Буковинські зустрічі» відбувається почергово в регіонах, де відбувається цей великий міжнародний проект. Цьогоріч церемонія підписання приурочена проведенню свята Маланки на Буковині, тож гості краю візьмуть участь в Маланкових дійствах, які відбуватимуться в Вашківцях, Красноїльську та Чернівцях. 

Довідково:Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі» - один з найбільших мандрівних фольклорних фестивалів у Європі. Протягом року фестивальні едиції відбуваються в Польщі, Україні, Румунії, Угорщині. В 2017 році йому виповниться 28 років – яскравому святу фольклору і традицій, яке мандрує країнами Європи, де проживають буковинські спільноти різних національностей. Такому яскравому культурологічному маршруту, який творить фестиваль щороку, позаздрить будь-яка туристична агенція: адже Буковина, як і «Буковинські зустрічі» - явище неповторне, колоритне і багатоголосе.