Новини

Ювілейний «Буковинський розмай»

5 січня в Центрі культури «Вернісаж» у переддень Різдва Христового відбулося відкриття ХХХV обласної виставки творчих робіт учнів художніх шкіл та шкіл мистецтв «Буковинський розмай».

Привітали юних митців із ювілейною виставкою голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук, заступник голови Чернівецької обласної ради Віталій Мельничук, начальник управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації Віра Китайгородська, директор учбово-методичного центру культури Буковини Микола Шкрібляк, заступник начальника управління культури Чернівецької міської ради Галина Крупа, голова Чернівецької обласної організації Національної спілки художників України Юрій Гушкевич.

На цьогорічній виставці представлено 811 творів 497-ми учасників у 9 номінаціях:  «Академічний рисунок», «Графіка», «Живопис», «Композиція», «Рекламний плакат», «Скульптура», «Твори декоративно-ужиткового мистецтва», «Пленерні роботи», «Новорічні ялинкові прикраси», а також роботи, присвячені Іванові Миколайчуку та Іванові Франку.

Попередньо 15 грудня 2016 року проводився відбір творів, а також визначення кращих робіт. Над цим працювали члени журі, до складу якого увійшли члени Національної спілки художників України Іван Балан, голова журі, графік, заслужений художник України, Святослав Вірста, скульптор, Лариса Куваєва, живописець, Юрій Твердохліб, живописець, Альона Беженар, мистецтвознавець, майстер народного мистецтва України, Василь Беженар, секретар журі, методист методичного кабінету початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів УМЦКБ та Світлана Побережна, голова Ради директорів художніх шкіл, директор Сторожинецької художньої школи.

Олександр Фищук та Віра Китайгородська вручили дипломи та цінні подарунки переможцям, а їхнім викладачам - грамоти. Користуючись нагодою дипломи та подарунки переможцям обласної виставки-конкурсу творчих робіт учнів мистецьких шкіл, присвяченої 160-ти річчю від дня народження та 100-річчю від дня смерті видатного українського письменника, вченого та громадського діяча Івана Франка «Лиш боротись – значить жить!», яка проводилася у жовтні 2016 року, вручили заступник голови Чернівецької обласної радиВіталій Мельничук та директор УМЦКБ Микола Шкрібляк.

Під час відкриття виставки прозвучали музичні вітання від учнів музичної школи №1 м. Чернівців Юлії Козловської, Василя Черкеза, Аліни Кириченко і тріо у складі Аріани Білецької, Юлії Штефуник та Крістіни Морар.

Ця виставка – ще й своєрідний звіт творчих напрацювань учнів мистецьких шкіл області, вона - одна з найбільших не тільки у Чернівецькій області, а й у всій Україні. Усі дотичні до проведення «Буковинського розмаю» по праву можуть пишатися тим, що протягом 35-ти років, не зважаючи на важкі часи, їм вдалося зберегти цей унікальний проект у культурно-мистецькому просторі нашої держави. 

Цього року Гран-прі виборов Володимир Бевцик, учень 4 класу Кіцманської художньої школи з роботою «Козак Мамай та козачка», викладач-методист – заслужений працівник культури України Григорій Мороз, номінація «Скульптура».

 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

 

І місце

Оксана Базишина, учениця 4 класу Хотинської художньої школи, викладач-методист - Зоя Піхут (номінація «Новорічна ялинкова іграшка»);

Роман Горбатюк, учень 4 класу Хотинської художньої школи, викладач - Артем Єфіменко (номінація «Скульптура»);

Микола Зазубек, учень 4 класу художньої школи ім. М.Івасюка м. Чернівців, викладач-  Іоанна Ягла-Готинчан (номінація «Графіка»);

Анастасія Карпюк, учениця 4 класу Глибоцької художньої школи, викладач - Юрій Телегуз (номінація «Рекламний плакат»);

Василій Козак, учень 2 класу художньої школи ім. М.Івасюка м. Чернівців, викладач - Владислав Готинчан (номінація «Живопис»);

Інеса Огродюк, учениця 3 класу художньої школи ім. М.Івасюка м. Чернівців, викладач - Тетяна Гакман (номінація «Пленер»);

Анастасія Рудницька,  учениця 4 класу художньої школи ім. М.Івасюка м. Чернівців, викладач - Іоанна Ягла-Готинчан (номінація «Пленер»);

Михайло Талах, учень 3 класу Сторожинецької художньої школи, старший викладач - Світлана Побережна (номінація «Декоративно-ужиткове мистецтво»);

Богдан Унгурян, учень 4 класу художньої школи ім. М.Івасюка м. Чернівців, викладач - Іоанна Ягла-Готинчан (номінація «Академічний рисунок»).

 

ІІ місце

Крістіна Білик,  учениця 2 класу Хотинської художньої школи, викладач - Валентина Лисак (номінація «Новорічна ялинкова іграшка»);

Анастасія Білоус, учениця 4 класу художньої школи ім. М.Івасюка м. Чернівців, викладач-методист - Ірина Каленик (номінація «Пленер»);

Тетяна Бока, учениця 2 класу Кіцманської художньої школи, викладач-методист - Богдан Гордей (номінація «Скульптура»);

Юлія Гологан, учениця 3 класу художньої школи ім. М.Івасюка м. Чернівців, викладач - Іоанна Ягла-Готинчан (номінація «Графіка»);

Анастасія Григорів, учениця 4 класу Хотинської художньої школи, викладач - Іван Кириленко (номінація «Пленер»);

Максим Дашкевич, учень 4 класу Путильської художньої школи, викладач - Катерина Полянчук (номінація «Скульптура»);

Микола Зазубек, учень 4 класу художньої школи ім. М.Івасюка м. Чернівців, викладач - Іоанна Ягла-Готинчан (номінація «Живопис»);

Олександра Коростюк, учениця 4 класу Хотинської художньої школи, викладач - Сергій Божек (номінація «Академічний рисунок»);

Катерина Кузик, учениця 4 класу Сокирянської художньої школи, викладач - Тамара Талавера (номінація «Декоративно-ужиткове мистецтво»);

Дарина Ліварюк, учениця 4 класу художньої школи ім. М.Івасюка м. Чернівців, викладач-методист - Ірина Каленик (номінація «Академічний рисунок»);

Дарина Ліварюк, учениця 4 класу художньої школи ім. М.Івасюка м. Чернівців, викладач-методист - Ірина Каленик (номінація «Композиція»);

Євгеній Малофій, учень 4 класу Глибоцької художньої школи, викладач - Юрій Телегуз (номінація «Рекламний плакат»);

Олександра Мартинюк, учениця 4 класу Сокирянської художньої школи, викладач - Віра Гончар (номінація «Композиція»);

Олексій Марцинкевич, учень 4 класу Хотинської художньої школи, викладач-методист - Олександр Піхут (номінація «Живопис»);

Максим Мельничук, учень 3 класу Вижницької художньої школи, старший викладач - Любов Косович (номінація «Рекламний плакат»);

Каріна Серафінчук, учениця 4 класу Хотинської художньої школи, викладач Валентина -  Лисак (номінація «Новорічна ялинкова іграшка»);

Вікторія Сіміна, учениця 4 класу художньої школи ім. М.Івасюка м. Чернівців, викладач - Іоанна Ягла-Готинчан (номінація «Графіка»);

Христина Шандро, учениця 4 класу Путильської художньої школи, викладач - Оксана Болотинюк (номінація «Декоративно-ужиткове мистецтво»).

ІІІ місце

Діана Акпаршева, учениця 4 класу художньої школи ім. М.Івасюка м. Чернівців, викладач - Іоанна Ягла-Готинчан (номінація «Графіка»);

Олена Боярчук , учениця 3 класу Сокирянської художньої школи, викладач - Тамара Талавера (номінація «Академічний рисунок»);

Олексій Гаврилюк, учень 3 класу Сторожинецької художньої школи, старший викладач - Світлана Побережна (номінація «Академічний рисунок»);

Анна Гречка, учениця 1 класу Сторожинецької художньої школи, викладач - Світлана Білоцерківська (номінація «Пленер»);

Анастасія Григорів, учениця 4 класу Хотинської художньої школи, викладач - Іван Кириленко (номінація «Пленер»);

Настя Євдощук,  учениця 4 класу Кіцманської художньої школи, викладач - Любомир Кудринський (номінація «Скульптура»);

Ольга Ільєва – учениця 3 класу Хотинської художньої школи, викладач-методист - Зоя Піхут (номінація «Графіка»);

Анастасія Іонашко, учениця 4 класу художньої школи ім. М.Івасюка м. Чернівців, викладач - Іоанна Ягла-Готинчан (номінація «Композиція»);

Борис Калинич, учень 4 класу Путильської художньої школи, викладач - Оксана Болотинюк (номінація «Композиція»);

Олексій Карлійчук , учень 4 класу Глибоцької художньої школи, викладач - Юрій Телегуз (номінація «Скульптура»);

Колективна робота учнів Кельменецької художньої школи, викладач - Дмитро Бескубський (номінація «Декоративно-ужиткове мистецтво»);

Олександра Колодка, учениця 4 класу Кельменецької художньої школи, викладач - Ольга Лук’янова (номінація «Декоративно-ужиткове мистецтво»);

Василь Кольберт, учень 1 класу Сторожинецької художньої школи, викладач - Ірина Кольберт (номінація «Новорічна ялинкова іграшка»);

Єлизавета Кувіла, учениця 4 класу Сокирянської художньої школи, викладач-методист - Лариса Скаженюк (номінація «Декоративно-ужиткове мистецтво»);

Яна Лончина, учениця 4 класу Кельменецької художньої школи, викладач - Діна Андрущак (номінація «Живопис»);

Антоніна Мацькевич, учениця 4 класу Вижницької художньої школи, старший викладач - Любов Косович (номінація «Рекламний плакат»);

Марина Медуниця, учениця 1 класу Сторожинецької художньої школи, викладач - Світлана Білоцерківська (номінація «Новорічна ялинкова іграшка»);

Святослав Молошак, учень 4 класу Новоселицької художньої школи, викладач - Алла Савка (номінація «Академічний рисунок»);

Олеся Морар , учениця 4 класу Новоселицької художньої школи, викладач - Зоряна Кіфуляк (номінація «Графіка»);

Яна Пернай, учениця 2 класу Кіцманської художньої школи, старший викладач - Наталія Савчук (номінація «Рекламний плакат»);

Катерина Попова та Вероніка Кравецька, учениці 4 класу Хотинської художньої школи, викладач - Іван Кириленко (номінація «Декоративно-ужиткове мистецтво»);

Анастасія Пшеничка, учениця 3 класу Сокирянської художньої школи, викладач - Тетяна Гладка (номінація «Новорічна ялинкова іграшка»);

Юлія Стефанишина, учениця 4 класу Кіцманської художньої школи, викладач-методист - Григорій Мороз (номінація «Композиція»);

Камелія Уткіна, учениця 4 класу художньої школи ім. М.Івасюка м. Чернівців, викладач-методист - Ірина Каленик (номінація «Живопис»);

Павло Хобзей. учень 4 класу Глибоцької художньої школи, викладач - Людмила Тодорюк (номінація «Рекламний плакат»);

Олена Чев’юк – учениця 4 класу Вижницької художньої школи, викладач - Федір Чев’юк (номінація «Скульптура»);

Олена Шкварчук,  учениця 2 класу Кіцманської художньої школи, викладач - Віктор Кудринський (номінація «Пленер»).

 

Василь БЕЖЕНАР,

методист кабінету початкових

спеціалізованих мистецьких

навчальних закладів УМЦКБ