Новини

Різдвяно-новорічний фестиваль у Яссах

Різдвяно-новорічні свята у наших сусідів у Румунії вже захопили своїм особливим настроєм очікування величавих і щемливих днів.

Уже традиційно, 49-й раз, минулої суботи, 17 грудня, у м. Ясси проводився фестиваль різдвяно-новорічних традицій, в якому взяли участь кращі аматорські колективи з Румунії, України й Молдови.

Майже годинна хода – яскрава та колоритна своїми строями, масками, колядками, дійствами маланкарів – пройшла через головні площі й вулиці центру Ясс до Палацу культури студентів, на сцені якого відбулися основні виступи учасників фестивалю.

Україну представляли відомі аматорські колективи з Буковини, які вже не вперше брали участь у цьому відомому культурно-мистецькому заході – народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Церенкуца» клубу села Маршинці Новоселицького району (керівник - Аурелія Бордіян), народний аматорський театр фольклору та етнографії «Оберіг» Заставнівського районного палацу культури (керівник - заслужений працівник культури України Лідія Гайдей).

Гостям з Буковини на фестивалі було особливо приємно, що їхні виступи супроводжувалися щирими, теплими оплесками, а наших аматорів знову запросили наступного року приїхати на 50-е ювілейне свято різдвяно-новорічних звичаїв, традицій та обрядів.