Новини

Свято "Несемо в серці Україну"

Саме під такою назвою 21 серпня 2011 року на території музею народної архітектури та побуту відбулося обласне мистецько-фольклорне свято, присвячене ХХ-й річниці незалежності України.

Підготовку та проведення даного заходу здійснювало управління культури Чернівецької облдержадміністрації, Учбово-методичний центр культури Буковини, Чернівецький обласний музей народної архітектури та побуту.

"Несемо в серці Україну"

 

Розпочалося свято театралізованим прологом, в якому актори Заставнівського, Вижницького, Глибоцького народних аматорських театрів відтворили основні історичні віхи становлення української державності. В ході свята відбулися такі мистецькі заходи: фольклорно-звичаєві дійства «Не буває буйного цвітіння без крони пишної й глибокого коріння», в яких учасники аматорських

"Несемо в серці Україну"

фольклорних колективів області демонстрували свій творчий доробок, конкурсно-розважальна програма «»Гуцульські фіглі», святковий гала-концерт «З криниці пам’яті черпаємо любов, до краю рідного, до маминої пісні…» за участю творчих аматорських колективів та професійних митців Чернівецької області.

"Несемо в серці Україну"

 

Також в рамках цього заходу була розгорнута 52-а обласна виставка аматорського образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, присвячено 20-й річниці незалежності України, в якій взяло участь 62 народні умільці з усіх районів області. Майстри представили на огляд відвідувачам вироби з бісеру, глиняний посуд, безліч вишитих сорочок, блуз, костюмів, килимів; художники-аматори – живописні полотна з буковинськими краєвидами. На головній сцені музею працювали майстер-класи з народних ремесел за участю 13-ти народних майстрів з бісероплетіння, лозоплетіння, ткацтва, різьблення, вишивки, писанкарства, гончарства.

"Несемо в серці Україну"

 

Всього у святі взяло участь понад 30 колективів та окремих виконавців

"Несемо в серці Україну"