Новини

ІV обласний благодійний фестиваль народної творчості для людей з обмеженими фізичними можливостями «На крилах надій»

ІV обласний благодійний фестиваль народної творчості для людей з обмеженими фізичними можливостями «На крилах надій»  1 липня 2011 р. зібрав під свої крила 85 обдарованих, цілеспрямованих  творчих буковинців.

Організаторами фестивалю є Чернівецька обласна державна адміністрація, обласна рада,  управлінням культури облдержадміністрації та учбово-методичним центром культури Буковини.

Учасники фестивалю з різних жанрів мистецтва представили нові програми, які сприяли удосконаленню їх творчих можливостей. Фестиваль виявив нові творчі обдарування.

«На крилах надій»

Цьогорічна програма фестивалю дала можливість учасникам випробовувати себе в різних жанрах, в декількох номінаціях. Помітно зріс творчий рівень учасників.

Цього року конкурсанти представляли свою творчість у всіх восьми номінаціях.

Переможцями фестивалю визнані:

-                               у «пісенному жанрі» серед вокальних ансамблів – вокальний ансамбль Будинку культури УТОС м. Чернівці (керівник Параска Дутчак); серед вокалістів -  Олександр Матіос м. Чернівці;

-                               «авторська пісня» - Микола Фуга с. Грозинці Хотинського району;

-                               «музичний жанр» - Василь Чорний – с. Грозинці Хотинського району;

-                               «театральному та розмовному жанрі»– Іван Мазур (с. Нелипівці Кіцманського району); «театральному та розмовному жанрі (жестове виконання)» – Жан Тарнавський м. Чернівці,

-                               «хореографічному жанрі»– Орися Курчак з Чернівці;

-                               у «декоративно-прикладному мистецтві» - Василина Малиш смт Берегомет Вижницького району;

Основними завданнями фестивалю є залучення людей з обмеженими фізичними можливостями до занять з різних видів художньої творчості, літературного, музичного та театрального мистецтв, виявлення нових талантів, удосконалення професійної майстерності інвалідів у різних видах мистецтв та всебічне висвітлення проблем творчої діяльності інвалідів.

Для учасників цей захід також дає можливість поспілкуватися, поділитись враженнями, відчути, що вони не покинуті зі своїми проблемами.

«На крилах надій»

Дійство розпочалося урочистим співом гімну, спеціально написаним для цього фестивалю на слова Василини Малиш, музика Миколи Божика.

Порівняно з минулим роком рівень учасників значно покращився. Конкурсантів оцінювало журі у декількох номінаціях. Так, У пісенному жанрі кращими виявились Василь Федорюк, Олександр Матіос та Світлана Юрченко-Кобевко (м. Чернівці).

Журі окремо визначило Ларису Боднар та Жана-Мірчу Тарнавського з Чернівців у номінації «пісні у жестовому виконанні».

«На крилах надій»

Всі учасники фестивалю були нагороджені почесними грамотами та цінними подарунками, а переможцям додатково було вручено дипломи та призові кубки. Переможці ІІ обласного фестивалю «На крилах надій» візьмуть участь у Всеукраїнському фестивалі творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя», який відбудеться у м. Київ.

«На крилах надій»

Наприкінці свята всі присутні заспівали фестивалю «Многая літа», сподіваючись, що з кожним роком «На крилах надій» виявлятиме все більше і більше нових талантів і сприятиме їх творчому злету.