Новини

"Від Різдва Христового до Йордана"

22 січня 2012 року на території Чернівецького обласного музею народної архітектури та побуту проведено обласне фольклорно-етнографічного свято виконавців традиційних зимових свят та обрядів «Від Різдва Христового до Йордана», в якому взяли участь 29 фольклорних колективів та маланкових гуртів з усіх районів області та м. Чернівців.
Згідно програми свята з колядками та щедрівками виступило 16 фольклорних та фольклорно-етнографічних колективів, з маланковими дійствами – 10 гуртів, свято Святе Водохреща відтворили 3 колективи. 17 колективів взяли участь у святі вперше.


"Від Різдва Христового до Йордана"


Захід розпочався колядками, щедрівками, різдвяними плясами, маланковими дійствами біля стародавніх буковинських споруд Обласного музею архітектури та побуту, наповнивши їх живим духом й співом.
Хід свята відзначався трьома циклами зимових свят: Різдво Христове, Василя (Маланки) та Святе Водохреща або Йордан, веселими діями народного карнавалу, що супроводжується маланковими піснями, різноманітними витівками.

"Від Різдва Христового до Йордана"
Вперше зорганізовано і проведено на ІІ-му сценічному майданчику музею «Розколяду».
Окрасою свята стала розгорнута виставка різдвяно-новорічної атрибутики, яка представила широку палітру традиційних персонажів, масок, цілу низку сюжетних вертепів, різдвяних зірок та стародавніх народних костюмів.

"Від Різдва Христового до Йордана"

"Від Різдва Христового до Йордана"