Новини

Імідж клубного працівника – його робота

17-26 травня на базі учбово-методичного центру культури Буковини відбулися курси підвищення кваліфікації провідних методистів та методистів районних клубних закладів області.

 Визначальною стала тема «Імідж клубного працівника та клубного закладу – важливий фактор культурного життя громади», яку слухачі  обговорювали з директором учбово-методичного центру культури Буковини, заслуженим діячем мистецтв України Миколою Шкрібляком. Він зазначив, що реалії сьогодення вимагають змін у підходах до роботи установ  культури, створення сучасної моделі клубного закладу, формування позитивного іміджу клубного працівника. Клубний заклад потребує запровадження інновацій, сучасних технологій, нових послуг для усіх категорій населення. Формат спілкування має залежати  від того, які потреби є у місцевої громади, і чого вимагає суспільство на сучасному етапі.

Протягом навчання слухачі курсів розглянули наступні теми: «Інноваційна діяльність закладів культури. Вимоги до професійного рівня клубного працівника», «Методичні рекомендації та сценарні матеріали по проведенню мистецьких заходів у клубних закладах області», «Роль методиста у роботі з різножанровими аматорськими колективами», «Робота методичного кабінету над картотекою майстрів традиційного мистецтва, художника-аматора», «Збереження нематеріальної культурної спадщини, як один з важливих напрямів діяльності клубних закладів». Усі ці актуальні проблеми роботи сучасних закладів культури обговорювали слухачі курсів з методистами УМЦКБ Неллою Труфін, Яною Григораш, Миколою Божиком, Світланою Проданчук, Ольгою Магдюк. Під час лекційних та практичних занять, до яких були залучені викладачі та провідні фахівці області, слухачі отримали актуальну і змістовну інформацію з питань організації методичної роботи та культурно-дозвіллєвої діяльності клубних закладів області.

З метою поєднання теорії  та практики навчальна робота була організована на базі сільських клубних закладів Кіцманського району. Виїзні заняття на базах практики були інформаційно насиченими. Так, на базі будинку культури села Біла Кіцманського району відбувся обмін досвідом роботи на тему: «Особливості діяльності клубного закладу з урахуванням інтересів різних категорій населення». Корисною та плідною була дискусія: «Як зацікавити молодь, дітей та дорослих, щоб вони відвідували клубні заклади?», яку провела директор будинку культури Любов Унгурян. Дискусія відбувалася у формі творчого спілкування та обговорення.

Ще однією базою навчання став народний дім села Стрілецький Кут Кіцманського району, де обговорювалася проблема співпраці та спільної діяльності клубного закладу з місцевою громадою, бібліотекою, школою, іншими громадськими організаціями.

«Без традиції нема культури, без культури нема нації», -  такими словами

зустрічає тут відвідувачів народна світлиця. Насправді ж таки народна, бо ганок, вітальня та окрема кімната при вході до зали Народного дому сяють чистотою і порядком, облаштовані з любов’ю та неабияким смаком, де всюди шанобливо представлені речі народного побуту, стародавні предмети, власне – важливі артефакти культурної спадщини наших краян. І це тільки добрий початок. У Стрілецькому Куті директор Народного дому Галина Якович та голова сільської ради Василь Вудвуд розповіли гостям, що намітили конкретні шляхи розбудови роботи сільського клубного закладу з перспективою на майбутнє. Присутніх, зокрема, зацікавила ідея створити на горищі Народного дому мистецьку школу-студію для дітей села.

На базі обласної наукової універсальної бібліотеки ім. М. Івасюка для слухачів курсів відбулося практичне заняттяна тему: «Інтернет-ресурси – на допомогу клубним працівникам. Інформаційні технології – у практику роботи клубних закладів», яке провела заступник директора з внутрішньо-бібліотечної роботи, заслужений працівник культури України  Олена Баннікова.

Провідний методист Кельменецького районного будинку народної творчості та дозвілля Наталія Білобрицька поділилася кращим досвідом роботи районного методичного кабінету, а саме: впровадження інноваційних форм і методів роботи, створення бази даних опорних клубних закладів та провідних аматорських колективів, оформлення відповідної документації та вивчення   кращого досвіду роботи клубних закладів. Слухачам були надані інформаційно-методичні та сценарні матеріали з питань культурно-дозвіллєвої діяльності, примірні плани по проведенню районних семінарів-практикумів і творчих лабораторій, а також друковану продукцію, підготовлену методичним кабінетом Кельменецького РБНТД.

Слухачі курсів мали змогу побувати на показових масових заходах, святах, відвідати виставки, інтерактивні лекторії тощо. Серед них – обласне свято духової музики, акція «Знайомство з вишивкою», виставки «Вишивані і рукотворні дивотвори Буковини» та «Солодка вишиванка», а також театралізований показ «Одягнення Статуї Європи у вишиванку» у рамках  Дня Європи в Україні.