Новини

“Україна – європейська держава”

17 травня у Чернівецькому обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки-конкурсу творчих робіт учнів художніх шкіл та шкіл мистецтв області “Україна – європейська держава”. Захід, метою якого є розвиток творчого рівня учнів та формування у них почуття відповідальності за долю Батьківщини, був присвячений Дню Європи в Україні.

Привітав юних митців заступник керівника апаратуЧернівецькоїобласної державної адміністрації Олександр Шкурідін:

- Цей захід є великим мистецьким святом для Буковини. Бажаю учасникам виставки, щоб любов до мистецтва та рідного краю супроводжували їх протягом усього життя та вони й надалі розвивали нашу культуру.

Головний спеціаліст управління культури Чернівецької облдержадміністрації Ігор Сорокоумов наголосив, що виставка відображає культурне багатство краю, а її учасники прагнуть гідно розвивати вітчизняне мистецтво. 

Директор Чернівецького обласного художнього музею Інна Кіцул зазначила:

 - На сьогоднішній виставці можна побачити, як діти творчо відобразили те, що Україна – частина Європи.  Юні автори не лише продемонстрували високу техніку виконання творчих робіт, а й відобразили у них власні думки. Сподіваємося, з часом вони стануть справжніми фахівцями своєї справи, які не лише творять, а й аналізують дійсність.

    Методист кабінету початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів УМЦКБ, лауреат стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва Василь Беженар, який опікувався організацією виставки, розповів, що в експозиції налічується 64 роботи 61 автора, серед них – твори образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, які є результатом складової національно-патріотичного виховання молодого покоління.

         Член Національної спілки художників України, в.о. голови Чернівецької обласної організації НСХУ Манолій Тирон підкреслив, що виставка патріотичних дитячих робіт є вагомою подією у культурному житті області.

         Відвідувачі мали змогу побачити роботи, виконані у різних жанрах, – сюжетні композиції, міські пейзажі, натюрморти та портрети. Усі роботи юних митців приваблюють грамотним підходом до динамічної композиції та цікавим колоритом.