Новини

V Ювілейний фестиваль «На крилах надій»

6 липня 2012 року відбувся V обласний благодійний фестиваль народної творчості для людей з обмеженими фізичними можливостями «На крилах надій», який зібрав 85 обдарованих, цілеспрямованих, творчих буковинців.

Буковинський фестиваль «На крилах надій» був започаткований ще у 2008 році Чернівецькою обласною державною адміністрацією, обласною радою, управлінням культури Чернівецької облдержадміністрації та учбово-методичним центром культури Буковини. Згідно умов він проводився у два етапи. Перший етап – відбірковий тур – по районах області, у містах Чернівці та Новодністровськ (травень-червень 2012 року). .

Свій перший п’ятирічний ювілей обласний благодійний фестиваль відзначив широкою мистецькою програмою. У м. Сокирянах фестиваль був багатим на твори декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, що були представлені учасниками майже з усіх сіл району. 15 (із 35) учасників із Сокирянського району гідно представили свою творчість в обласному заключному турі фестивалю. Серед них і переможець – В’ячеслав Морозовський. Він же у супроводі молодіжного гурту «Периферія» з с.Грубно представлятиме Чернівецьку область у номінації «пісенний жанр» на гала-концерті Всеукраїнського фестивалю «Барви життя-2012» у м.Києві.

V Ювілейний фестиваль «На крилах надій»

У Новоселицькому районі до проведення І туру фестивалю активно долучилися райдержадміністрація, районна рада, соціальні служби, сільські голови, приватні підприємці та спонсори, які гідно оцінили таланти й творчість учасників. У конкурсній програмі взяли участь 15 творчих талановитих людей з обмеженими фізичними можливостями. Серед них були і вихованці Костичанівського Центру реабілітації дітей-інвалідів і Магалянського дитячого будинку-інтернату.

Особливістю І туру фестивалю у Кельменецькому, Герцаївському та Сторожинецькому районі стало його проведення у сімейному колі у формі вогнику. У теплій, затишній атмосфері учасники демонстрували свої таланти у театрально-розмовному, пісенному, хореографічному жанрах, а також в декоративно-ужитковому мистецтві. Врешті у номінації «хореографічний жанр» в обласному конкурсі перемогла Анна Мікірін з смт. Кельменці.

V Ювілейний фестиваль «На крилах надій»

Організаторами І туру фестивалю на Кіцманщині виступили райдержадміністрація та соціальна служба. Всі учасники отримали від райдержадміністрації грамоти та грошові премії. А на гала-концерті Всеукраїнського фестивалю у номінації «театральний та розмовний жанр» Буковину представлятиме Дмитро Липкан з с.Брусниці – переможець районного та обласного фестивалів.

У номінації «театральний та розмовний жанр» (жестове виконання) на фестивалі «Барви життя» у м.Києві Буковину представлятимуть чернівчани Жан Тарнавський та Лариса Боднар, рівних яким у цьому жанрі не було. Їхні виступи завжди яскраві, змістовні, хвилюючі й технічно досконалі.

Музичний жанр був представлений учасниками з Глибоцького, Путильського районів та міста Чернівців. Переможцем у цій номінації став сопілкар Богдан Гавриляк з с. Усть-Путили Путильського району.

У номінації «літературна творчість» переможницею обласного фестивалю стала молода  поетеса, художниця Оксана Попадюк з с.Виженки Вижницького району. Загалом на засіданні літературно-мистецького об’єднання «У родинному колі» свої твори представили 16 учасників.

У більшості районів області номінація «декоративно-ужиткове мистецтво» стала найбільш масовою та різноманітною. Окрасою обласної виставки майстрів були вироби з бісеру, створені Марією Тащук з с.Червона Діброва Глибоцького району, яка й стала переможницею обласного конкурсу.

V Ювілейний фестиваль «На крилах надій»

Фотомитець Василь Волощук з м.Заставни взяв участь у конкурсі вперше і одразу ж привернув до себе увагу. Він і представлятиме область у номінації «фотомистецтво» на Всеукраїнському фестивалі «Барви життя».

Вагомою складовою успіху фестивалю стала підтримка з боку облдержадміністрації та обласної  ради, облдержтелерадіокомпанії «Буковина», дирекції Літнього театру парку культури і відпочинку ім. Тараса Шевченка, приватних підприємців та спонсорів: виробничо-комерційної фірми «Балакком», приватного підприємця, депутата обласної ради Олега Кілару, приватного підприємства «Два відра», ресторану «Паркова вежа», кафе «Літо» та волонтерів з Чернівецького політехнічного коледжу, які створили доброзичливу атмосферу для учасників фестивалю.

V Ювілейний фестиваль «На крилах надій»

Всі учасники були нагороджені почесними грамотами та цінними подарунками, а переможцям фестивалю додатково було вручено дипломи та призові кубки.

V Ювілейний фестиваль «На крилах надій»