«Мистецтво вимагає знань»
Б.Брехт
25 вересня 2012 року на базі Чернівецької художньої школи ім.М.Івасюка відбувся семінар-практикум для викладачів художніх шкіл на тему «Педагогічна творчість: проблеми розвитку і досвід», в якому взяли участь 40 викладачів з 12-ти художніх шкіл області та Берегометської школи мистецтв.
Основна мета семінару – поширення передового педагогічного досвіду, використання традиційних технік народного мистецтва – вишивки, ткацтва, різьблення, гончарства та інших у навчанні учнів. У своєму виступі директор УМЦКБ, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк наголосив на необхідності вдумливого впровадженння народних традицій у мистецьких школах, зокрема, уникнення під час навчання учнів «псевдонародних» та «осучаснених» тенденцій. Цю ідею підтримала і розвинула методист учбово-методичного центру культури Буковини Тамара Покотило, яка зазначила, що «навчання в художніх школах повинно базуватися на справжніх народних традиціях. І хоча в рамках навчального плану сьогодні ми можемо використати лише одну годину «предмету на вибір» для навчання народних ремесел, однак, на нашу думку, проблему можна розв’язати лише відкриттям спеціальних шкіл традиційного народного мистецтва». Ця ідея визріла вже давно. Є певні напрацювання у цьому напрямі, потрібна лише предметніша співпраця зацікавлених сторін як з боку культури, так і освіти.
Змістовні уроки-лекції були запропоновані учасникам семінару викладачами Чернівецької ХШ ім. М.Івасюка Тетяною Гакман та Володимиром Денисовим, а викладач Сокирянської ХШ Світлана Гонца не тільки пов’язала свій виступ з історією розвитку гончарства, але й поділилася практичним досвідом використання різних видів природної глини, продемонструвавши присутнім своєрідний майстер-клас.
Про нові прийоми дворядного ткацтва розповіла молодий викладач Сторожинецької ХШ Наталія Зюб, а її учениця тим часом ілюструвала виступ своєї учительки виконанням на рамі оригінального гобелена за власним ескізом.
Особливу зацікавленість у присутніх викликали «Календар пам’ятних дат» з життя видатних художників, який запропонували члени методичної секції історії мистецтв, викладачі-методисти Наталія Фонотова й Олена Баришева, а також майстер-клас виготовлення виробів з паперу, який провела викладач Глибоцької ХШ Алла Силантьєва.
По закінченні семінару слухачі отримали роздатковий матеріал – ілюстровані розробки уроків та тематичні DVD диски.
На думку учасників, подібні семінари є дуже корисними для молодих фахівців, адже під час них можна дізнатися чимало нового, обмінятися досвідом зі своїми, аби в подальшій практиці застосувати набуті знання.