Новини

Заключний тур огляду-конкурсу Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена» та гала-концерт і виставка творчих робіт переможців обласного відбіркового туру

16 квітня у залі Чернівецької обласної філармонії відбулися заключний тур огляду-конкурсу Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена» та гала-концерт і виставка творчих робіт переможців обласного відбіркового туру.

Програма проводиться щорічно у номінаціях «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво» та «Народне мистецтво». Чернівецьку область цього року представляли 9 учнів художніх шкіл, 4 учні музичних шкіл та 6 студентів Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С.Воробкевича.

Переможців Всеукраїнського (заключного туру) визначило журі, до складу якого увійшли відомі українські митці та викладачі: куратор Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена», професор Національної музичної академії ім. П. Чайковського, народна артистка України Світлана Глух, доцент Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Юрій Корчинський, доцент Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, кандидат мистецтвознавства Олена Ніколенко,  художник-дизайнер, завідувач відділу виставок Українського фонду культури, заслужений працівник культури України Карина Кравець, художник, керівник авторської "Школи творчості Олени Красільнікової", відмінник народної освіти, переможець Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року-2007" Олена Красільнікова.

        Співорганізатор заходу - голова Чернівецького обласного відділення Українського Фонду культури, заслужений працівник культури України Валентина Діаковська відзначила високий виконавський рівень всіх учасників. Нагороджувала переможців народна артистка України Світлана Глух. Привітала переможців та усіх присутніх заступник начальника управління культури - начальник відділу культосвітніх установ, мистецтв та кіно Чернівецької ОДА Тетяна Шарагова.

Доцент Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Юрій Корчинський розповідає:

- Усі виступи талановитих буковинських дітей були на високому рівні, відчувається професійність педагогів. Вразили звучання, техніка виконання, різноманіття інструментів – від класичних до народних.     

Заслужений працівник культури України, мистецтвознавець Карина Кравець з-поміж багатьох творів, які були представлені на виставці, особливо відзначила живопис учениці Кельменецької художньої школи Крістіни Веселовської, яка відобразила традиційні народні свята, та вишивані роботи Ганни Дойчук.

Лауреатами заключного туру Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена» стали:

у номінації “Музичне мистецтво” - Тамара Когут (скрипка, Чернівецька МШ № 1 викладач-методист - Ольга Максименко), Віктор Пелепчук (фортепіано, Чернівецька МШ № 1 викладач-методист- Ельвіра Рижонок), Давид Микитюк (саксофон, Чернівецька МШ № 1 викладач - Лор’я Бурдужа) та студенти ІV курсу Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С.Воробкевича Маріус Поклітар (акордеон, викладач-методист - Петро Кравчук), Валентин Король (баян, викладач-методист - Володимир Лохвицький), Катерина Сімонова (бандура, викладач-методист - заслужений працівник культури України Ольга Геник), Олександр Корня (труба, викладач-методист - заслужений артист України Ярослав Кшижевський), Юрій Майданський (цимбали, старший викладач - Олексій Буришин), Анастасія Рудь (фортепіано, викладач - Ярослав Колотило);

у номінації “Образотворче мистецтво”Крістіна Веселовська, учениця 4 класу Кельменецької художньої школи (викладач – Діана Андрущак);

у номінації “Народне мистецтво”Анна Дойчук, учениця 4 класу Іспаської школи мистецтв (викладач – Олеся Труфин), Юлія Гологан, учениця студії образотворчого мистецтва «Akadem-ART» Чернівецького обласного відділення Українського фонду культури (керівник – Лариса Куваєва).

Дипломантами заключного туру стали:

у номінації “Музичне мистецтво” – Христина Гавреліца (вокал), Чернівецька МШ № 1, (викладач - Мар’яна Михайлюк);

у номінації “Образотворче мистецтво”Валерія Дутка, учениця 4 класу Чернівецької художньої школи ім. М.Івасюка (викладач – Ірина Каленик), Марія Федик,учениця 4 класу  Чернівецької художньої школи ім. М.Івасюка  (викладач – Іоанна Ягла-Готинчан), Ксенія Сидоряк, учениця 4 класу Глибоцької художньої школи (викладач – Юрій Телегуз), Софія Солкан, учениця 4 класу Сторожинецької художньої школи(викладач - Світлана Білоцерківська), Святослав Молошак, учень 4 класу Новоселицької художньої школи (викладач – Алла Савка);

у номінації “Народне мистецтво” – Юлія Петрушко, учениця 2 класу Сокирянської художньої школи (викладач – Тамара Талавера).