Новини

Виставка творів Ксенії Колотило

         5 квітня у відділі “Буковинська діаспора” Чернівецького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки робіт Ксенії Колотило.

На відкритті виставки виступили люди, які особисто знали майстриню. Своїми спогадами ділилися журналісти Олена Чайка та Любомира Паранюк, член спілки художників України Ганна Вінтоняк, заступник директора Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття імені Й.Кобринського Володимир Свірідов, директор музею писанкового розпису у Коломиї Ярослав Ткачук. Цікаво та змістовно про життя і творчість мисткині розповідала Діана Богданова, автор каталогів її робіт та багатолітній популяризатор творчості Ксенії Колотило.

Доцент кафедри музики Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, провідний соліст Чернівецької обласної філармонії, заслужений артист України Іван Дерда виконав пісні на вірші Михайла Ткача та Володимира Сосюри, а також одну з улюблених пісень Ксенії Колотило “Гуцулка”.

Народна майстриня, член Спілки художників України Ксенія Колотило народилася 5 квітня 1916 року на Путильщині. З дитинства дівчину вабила вишивка, малювання, різьблення по дереву. У десятилітньому віці майбутня майстриня поступила до Чернівецької гімназії, де почала створювати власні орнаменти. Творча палітра молодої художниці вирізнялася оригінальністю та різноманітністю. Вона опанувала своєрідний вид вишивки – малювання голкою, яке виконувала без будь-яких схем.

У 1939 році доля закинула Ксенію Колотило до Австрії, де вона провела все життя, але ніколи не припиняла вишивати. У її неповторних творах можна помітити сум по рідному Буковинському краю. Оселя майстрині у Відні – це своєрідний музей гуцульського мистецтва. Роботи Ксенії Колотило привертали увагу численних відвідувачів її персональних виставок у Німеччині, Австрії, Нідерландах, Швейцарії, Франції, Бельгії.

З 1984 року роботи народної майстрині тричі експонувалися у Києві та Чернівцях, а 1991 року – у Львові. У 1990 році у київському видавництві “Мистецтво” вийшов друком перший альбом, присвячений творчості Ксенії Колотило. У 1995 році майстриня була нагороджена обласною літературно-мистецькою премією ім. С. Воробкевича. Протягом життя Ксенія Іванівна  створила понад 1000 орнаментів, вишила безліч серветок, скатертин, подушок, писанок, ваз, тарелів, натюрмортів, пейзажів.

         20 січня 2007 року видатна художниця відійшла у вічність. Похована у Відні. На батьківщині Ксенії Колотило, у селі Підзахаричі, створено її меморіальний музей. Частина робіт майстрині представлена в експозиції “Буковинська діаспора” Чернівецького обласного краєзнавчого музею.