Новини

Північ Буковини очима румунських фотомитців

У 1822 році французом Жозефом Н.Ньєпсом була зроблена перша фотографія. З того часу вона перетворилась на  окремий вид мистецтва, яке розкриває перед глядачем дух тієї чи іншої епохи. Виставки сучасного фотомистецтва – це чудова нагода не тільки познайомитися з невідомим, але й побачити свій рідний край з невідомого ракурсу. Члени народного аматорського фотоклубу «Позитив», що діє при учбово-методичному центрі культури Буковини, вкотре порадували шанувальників фотомистецтва краю. 6 жовтня 2012 року відбулось відкриття виставки художньої фотографії «Північ Буковини очима двох жителів міста Орадя», організованої спільно з Асоціацією фотохудожників Румунії та Чернівецьким обласним товариством румунської культури ім. М.Емінеску у галереї «ЕuroPhotoArt». Гостей та учасників заходу привітали голова Чернівецької обласної організації Національної Спілки фотохудожників України Тарас Перун, відомі фотомитці краю Тарас Перун, Михайло Михалатюк та Микола Хаука.

Північ Буковини очима румунських фотомитців

Два румунських фотомитця Константин Данкоглу та Георге Петріла за допомогою камери спробували передати сучасний рух життя Північної Буковини у всій його різноманітності, без жодних постановочних кадрів й надуманих сюжетів. Фото, представлені на виставці, допомагають нам поринути у повсякденне життя буковинців, відчути їх радість та сум і, певною мірою, порівняти зі своїм (адже ми також буковинці!).

Північ Буковини очима румунських фотомитців

На думку відвідувачів, фотомитцям вдалося продемонструвати різнобарвність буковинського краю та красу його людей. Після презентації у Чернівцях, виставка помандрує містами Румунії.

Приємно відзначити, що фотоклуб «Позитив» усе ширше розвиває міжнародні зв'язки та задає тон спілкуванню між фотоаматорами Буковини по обидва боки кордону.