Новини

День аматорського театру на Буковині

16 жовтня цього року Буковина відзначила День аматорського театру. І хоча театральне мистецтво зародилося у сиву давнину і вже давно перетворилося на професію, серед нас є чимало любителів театру, для яких життя без нього – неповноцінне. Ці люди не стали професійними акторами, однак кожну вільну хвилю свого життя присвячують сцені. Саме там вони  повною мірою розкривають свої таланти, відчувають усю повноту життя, дарують радість не лише собі, але й глядачу.

День аматорського театру на Буковині

День аматорського театру на Буковині організований спільно учбово-методичним центром Буковини та управлінням культури Чернівецької ОДА, відбувся у Палаці «Академічний» БДМУ. Свято розпочалося пошануванням переможців обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів «Буковинська театральна весна – 2012». Заступник начальника, начальник відділу культурно-освітніх установ мистецтв та кіно управління культури Чернівецької ОДА Тетяна Михайлівна Шарагова спільно з директором учбово-методичного центру культури Буковини, заслуженим діячем мистецтв України Миколою Миколайовичем Шкрібляком привітали гостей та учасників конкурсу. Переможців нагородили дипломами, грамотами та цінними призами.

Того дня аматорські колективи – переможці «Театральної весни -2012» - не тільки отримували подарунки, але й дарували. Три переможці огляду-конкурсу презентували буковинському глядачу свої найкращі театральні постановки. Першими вийшли на сцену діти – учасники зразкового аматорського театру юного глядача районного Будинку народної творчості м. Хотина. Казка Г.-Х.Андерсена «Дюймовочка» у їхній постановці викликала у глядачів багато позитивних емоцій. Щирість та безпосередність гри юних акторів у поєднанні з музикою, оригінальними хореографічними картинками, чудовими костюмами та декораціями справили незабутнє враження на присутніх. Мабуть, не одна мама пошкодувала, що не взяла з собою цього дня свою дитину на свято.


Комедія «Простак» Василя Гоголя у виконанні аматорського театрального колективу районного Будинку народної творчості та дозвілля смт. Кельменці не залишила присутніх байдужими. Оплески глядачів стали виявом їхньої вдячності за професійну гру акторів.


Завершальний акорд свята був поставлений акторами народного аматорського театру районного Будинку народної творчості та дозвілля м. Вижниці. Їхня гумористично-сатирична театралізована програма «Вога» продемонструвала високий рівень художньої майстерності акторів-аматорів.


День аматорського театру на Буковині став справжнім святом для шанувальників театрального мистецтва, подарував їм позитивний заряд на увесь день.