Новини

Гості зі Сходу знайомляться з буковинським писанкарством

10 березня в учбово-методичному центрі культури Буковини відбувся майстер-клас з писанкарства. Автор ідеї - директор УМЦКБ, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк. Захід організували для гостей – дітей з Луганщини, зокрема, міст Лисичанськ, Станиця Луганська та Сєвєродонецьк, які приїхали, щоб краще познайомитися з традиціями буковинського краю та його культурою.

Його провели  майстер народного мистецтва Лідія Остапченкo, методист учбово-методичного центру Василь Беженар, мистецтвознавець Альона Беженар та художник, викладач навчально-виховного комплексу села Годилів Сторожинецького району, член Національної спілки  майстрів народного мистецтва України Михайло Дутка. Майстер-класу передувала  розповідь Миколи Шкрібляка про буковинське народне мистецтво, зокрема, традиційну писанку, історія якої сягає сивої давнини. Лідія Остапченкo зазначила:

      - Завдяки таким заходам ми не даємо зникати давнім народним традиціям. Незабаром Великдень, тому саме час пригадати історію створення писанки та техніки її оздоблення. Я займаюся цим багато років. Уперше побачила, як створювали писанки на Гуцульщині. Це було давно, а сьогодні ми робимо розпис не так, як колись. Традиційно писанку спочатку лініями розділяють на чотири частини, потім – на вісім. Це – основа для створення будь-якого візерунку, кожен з яких має своє глибоке значення. Сьогодні напишемо восьмикутну зірку – символ благополуччя.

       Гості зі Східної України власноруч створювали писанки технікою воскового розпису, а на завершення їх очікував святковий обід. На згадку про наш край директор учбово-методичного центру культури Буковини передав у подарунок до «Музею на крилах», що на Луганщині, янголів, які зробила учениця Сокирянської художньої школи Дарія Вінтоніва - лауреат Всеукраїнської мистецької програми "Нові імена" - 2015.