Новини

Літературно-мистецькій вечір в учбово-методичному центрі культури Буковини

2 березня в учбово-методичному центрі культури Буковини відбувся літературно-мистецькій вечір «У своїй хаті своя правда, і сила, і воля». Імпровізованою сценою для проведення цього заходу стала майстерня-світлиця народних ремесел та декоративного мистецтва УМЦКБ. Це свято зібрало чималу кількість шевченколюбів - студентів філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

 Вечір відбувся за ініціативи доктора філософських наук, доцента, виконуючого обов'язки завідувача кафедри культурології, релігієзнавства та теології філософсько-теологічного факультету Миколи Васильовича Шкрібляка.

 Такі заходи вже стають традиційними, адже сучасна молодь та студентство активно шукають нові творчі майданчики для втілення цікавих культурно-мистецьких проектів. Окрім майстер-класів з різних видів традиційного народного декоративного мистецтва майстерня-світлиця може стати постійним місцем проведення культурологічних студій не тільки, власне, для студентів, але й для усіх небайдужих до джерел української культури.

 Сама атмосфера, яка панує у майстерні-світлиці сприяла проведенню цікавого та змістовного театралізованого дійства, в якому взяли участь Каріна Ільницька та Іван Куцак (ведучі свята). Сценічний образ юного, молодого та зрілого Шевченка яскраво втілили Антон Бровченко, Іван Бучик та Микола Васильович Шкрібляк.

 Глибоко та емоційно поезії Великого Кобзаря декламували Любов Павлишин, Марина Місяць, Іванна Гумен, Володимир Череп’юк, Анастасія Гапчук. Кульмінаційним моментом свята став виступ Романа Марчишака з безсмертним «Заповітом». Упродовж заходу у виконанні аматорського вокального ансамблю «Менестрель» під орудою диякона Ігора Луцана прозвучали відомі вокальні твори, покладені на слова Тараса Шевченка.

 Микола Васильович Шкрібляк висловив щирі слова вдячності усім, хто долучився до проведення літературно-мистецького вечора, а також висловив побажання продовжити таку тісну та творчу співпрацю.