Новини

Відкрита лекція Збігнєва Ковальського

23 лютого до учбово-методичного центру культури Буковини завітавдиректор Міжнародного фольклорного фестивалю "Буковинські зустрічі", етнограф, науковець та громадський діяч Збігнєв Ковальський, який провів відкриту лекцію на тему міграції різних етносів з Буковини у різні періоди її історії.

Він, зокрема, розповів про основні спільні моменти історії Буковинського краю та буковинських поляків, ознайомив слухачів із сучасними дослідженнями європейських науковців з цієї тематики. Лекція Збігнєва Ковальського супроводжувалася багатим ілюстративним матеріалом.          На заході були присутні керівники фольклорних аматорських колективів області, працівники обласних музеїв та бібліотек, викладачі та студенти чернівецьких вищих навчальних закладів, начальники структурних підрозділів у сфері культури Вижницької РДА – Наталя Додяк, Герціївської РДА – Адріан Медведь, Хотинської РДА – Юрій Марко, заступник керівника апарату Чернівецької ОДА Олександр Шкурідін.

         Збігнєв Ковальський наголосив, що саме фестиваль «Буковинські зустрічі» став для нього першим важливим кроком у дослідженні історії Буковини та етносів, які населяють цей край. Ідея фестивалю з’явилася далекого 1987 року, і відтоді тисячі його учасників відвідали з концертами Польщу, Румунію, Україну, Угорщину, Словаччину та Молдову. Лише торік на фестивалі свою творчість презентували понад 120 колективів з різних країн.

          Директора Міжнародного фольклорного фестивалю «Буковинські зустрічі» Збіґнєва Ковальського рішенням виконкому Чернівецької міської ради за вагомий внесок у розвиток м.Чернівців, його популяризацію в Україні минулого року нагороджено почесною відзнакою Чернівецької міської ради – медаллю «На славу Чернівців»