Новини

Вишивані твори Михайла Покиданця у Харкові

 

9 лютого у Харківському обласномуорганізаційно-методичному центрі культури і мистецтва пройшло урочисте відкриттяперсональної  виставки Михайла Покиданця «Вишиваний дивотвір».

Михайло ГригоровичПокиданець —заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народногомистецтва України, лауреат Чернівецької обласної премії ім.Георгія Гараса,активний учасник всеукраїнських та міжнародних виставок. В експозиції автор представив  80 робіт,з-поміжних: вишиті рушники, серветки, сорочки, доріжки, більшість візерунківдо якихрозробив сам митець.

Презентація розпочалася з виступу зразкового  фольклорно-етнографічного  гурту «Мережка» під керівництвом заслуженої артистки України Мирослави Семенової, який  налаштував відвідувачівна  загальну проникливу атмосферу заходу.

З вступним словомдо присутніх звернулася директор Харківського обласного організаційно−методичного центру культури і мистецтва Людмила Омельченко, підкресливши, що кожна з робіт в експозиції, виконана чоловічими руками, вкотре спростувавує загальновідому істину про те, що вишивка – це жіноче ремесло. Кураторка проекту Оксана Крикунова наголосила, що експозиція насправді унікальна, адже завдяки їй слобожанські майстрині та всі поціновувачі традиційної культури ознайомляться з особливостями вишивки західноукраїнського культурного регіону: Буковини, Гуцульщини, Покуття, Бойківщини, Лемківщини тощо.

Гостей привітали завідувач відділу декоративно-ужиткового мистецтва та виставкової діяльностіОлена Булаєнко та директор компанії «Журавель», співорганізатор виставки Сергій Журавльов.

На завершення відкриття виставки автор вишиваних полотен з Буковини Михайло Покиданець розповів про свій творчий шлях. Окрім презентації, відбуласятворча зустріч з автором, на якій Михайло Григорович щиро ділився з присутніми секретами майстерності. Захід пройшову теплійта світлій атмосфері свята. Усі бажаючі отримали автографи та сфотографувалися з автором.

Виставка триватимедо10 березня 2016 року.

Адреса: м. Харків, вул. Пушкінська, 62, виставкова зала 2-го поверху,

понеділок - субота з 10.00 до 17.30, вихідний – неділя.

Довідкиза тел.:(057) 700-35-79