Новини

Обласна виставка-конкурс аматорського образотворчого та народного мистецтва

 

18 лютого у Чернівецькому художньому музеї відбулося відкриття обласної виставки-конкурсу аматорського образотворчого та народного мистецтва, на якій глядачі мали змогу ознайомитися із понад 250-ма експонатами 85-ти майстрів.

Святкового настрою присутнім додав виступ народного аматорського оркестру народних інструментів «Мерцішор» будинку фольклору «Роша-Стинка» м. Чернівців (керівник – Микола Руснак).

Виставку відкрила директор художнього музею Інна Кіцул, яка підкреслила, що в експозиції представлені унікальні роботи різних видів декоративно-ужиткового мистецтва – художня обробка дерева, шкіри, металу, розпис на склі та гобелени. Звернувся до гостей директор учбово-методичного центру культури Буковини, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк:

- На виставку завітало багато глядачів, а це ознака того, що люди небайдужі до народного мистецтва, отже такі заходи слід проводити частіше. Цьогорічна виставка відкриває нові імена талановитих майстрів, які живлять духовне коріння вдалим поєднанням традиційних та сучасних тенденцій розвитку декоративно-ужиткового мистецтва. З 85-ти майстрів 40 подали свої роботи уперше. Наше завдання – не лише відкривати нові таланти, а й заохотити їх займатися улюбленою справою, що неможливо зробити без підтримки влади.

Саме тому Микола Шкрібляк передав естафету привітань віце-президенту Чернівецької торгово-промислової палати Володимиру Кузнєцову:

- Ми взялися за організацію круглого столу на тему «Відродження Буковинського сувеніру», який матиме продовження у важливому соціально-культурному проекті з метою допомогти майстрам успішно вийти на ринок спочатку Чернівців, а потім й усієї України.

   Митців та гостей заходу привітала начальник управління культури Чернівецької облдержадміністрації, заслужений працівник культури України Віра Китайгородська, яка підкреслила, що саме на таких заходах розкривається справжній буковинський колорит.

     З вітальним словом виступив один з учасників виставки - заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Олександр Приходнюк:

-                     Вітаю всіх учасників заходу, а особливо тих, хто презентував свої роботи уперше. Сьогодні я побачив, що давня народна традиція дійсно ожила, – адже розпис на склі востаннє бачив ще далекого 1960-го у с.Глиниці Кіцманського району, а тепер – у цій залі… Це, безперечно, великий крок уперед. Саме з таких дрібниць складається відродження та популяризація кращих зразків народного мистецтва.

       Серед учасників виставки - визнані в Україні та далеко за її межами буковинські майстри, які репрезентують найпоширеніші види народних ремесел, що нині розвиваються. Вони охоче беруть участь у багатьох культурно-мистецьких заходах краю, є учасниками всеукраїнських, міжнародних проектів, програм, фестивалів, конкурсів, акцій.

        Більшість майстрів без спеціальної освіти, люди, різні за професіями, однак мають Божий дар і велике бажання творити прекрасне. У розмаїтті робіт на виставці – твори заслужених майстрів народної творчості України, заслужених працівників культури України, лауреатів обласної премії ім. Г.Гараса за збереження, відродження та розвиток народного мистецтва Буковини, відомих народних майстрів - членів Національної спілки майстрів народного мистецтва України, художників-аматорів Чернівецької області.

Десять днів чернівчани та гості нашого міста зможуть милуватися чарівним світом, створеним руками і серцем талановитих майстрів. Це і ткацькі вироби, і вишукані речі, оздоблені різними техніками народної вишивки, і прикраси з бісеру. А ще тут представлено гончарство й лозоплетіння, в’язання та ювелірне мистецтво, народне малярство і живописні роботи.

 

Елла МАДЕЙ,

методист кабінету

репертуарно-видавничої діяльності УМЦКБ