Новини

Обласна творча лабораторія методистів з питань фольклору

 22 січня в учбово-методичному центрі культури Буковини відбулася обласна творча лабораторія методистів з питань фольклору, аматорського образотвочого та народного мистецтва районних клубних закладів.

 Директор УМЦКБ, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк відкрив творчу лабораторію темою: «Збереження нематеріальної культурної спадщини як один з важливих напрямів діяльності закладів культури. Принципи і сутність української традиції в сучасному образотворчому та декоративно-ужитковому мистецтві».

Завідувач кабінету дослідження та методики розвитку фольклору і етнографії УМЦКБ Ольга Магдюк розкрила тему: «Організація роботи фольклорних та фольклорно-етнограцічних колективів області. Автентичний фольклор Буковини. Народні звичаї, традиції, свята та обряди”.

Заступник директора з наукової роботи Чернівецького обласного художнього музею Валентина Любківська провела практичне заняття на тему: «Організація виставок як одна з форм роботи закладів культури клубного типу. Принципи побудови тематико-експозиційного плану та художнього вирішення експозиції (на зразках експонатів Чернівецького обласного художнього музею)». Учасники творчої лабораторії також мали змогу помилуватися експозиціями музею та прослухати змістовну екскурсію.

Наприкінці творчої лабораторії методист кабінету дослідження та методики розвитку фольклору і етнографії УМЦКБ Світлана Проданчук розповіла про основні вимоги та завдання до підготовки і проведення обласної виставки-конкурсу аматорського образотворчого та народного мистецтва, яка відкриється 17 лютого у Чернівецькому обласному художньому музеї.