ФЕДИНЧУК ОЛЬГА БОГДАНІВНА

fedyn4ukOМайстриня художньої вишивки та в’язання гачком, атестована Національною спілкою майстрів народного мистецтва України «народним майстром» (2015), лауреат стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва (2016).

Народилася 13 січня 1985 року в селі Старі Кути Косівського району Івано-Франківської області. Закінчила Вижницький коледж прикладного мистецтва імені В.Ю.Шкрібляка, а також Чернівецький національний університет ім.Ю.Федьковича - з 2008 року працює на посаді асистента кафедри декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва факультету архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва цього вузу. Викладає композицію, професійну майстерність, керує курсовими та дипломними проектами за спеціалізацією «Художня вишивка, моделювання та конструювання одягу». З 2013 року – здобувач наукового ступеня кандидата наук кафедри декоративно-прикладного мистецтва і етнодизайну Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. У колі наукових зацікавлень Ольги Фединчук – чоловічі та жіночі прикраси Гуцульщини, Покуття, Бессарабії та Буковини; їхні художні й типологічні особливості; виявлення маловідомих імен майстрів народного мистецтва та аналіз їхніх творчих здобутків.

Свої мистецькі роботи Ольга Богданівна створює методом в’язання гачком та застосовує техніки мережива, філе та фриволіте. В орнаментиці використовує стрічкові, стрічково-ярусні та центричні композиції. Поєднання у виробах водночас декількох технік створює особливу ажурну структуру та урізноманітнює орнаментальні особливості – від геометричних до фітоморфних візерунків. Майстриня створила оригінальну колекцію чоловічих, жіночих та дитячих сорочок, суконь та горботок.

Мисткиня бере участь у всеукраїнських виставках Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Національної спілки художників України.