Людина в культурі

afisha tsvitЯк працівник культури може гідно пошанувати свого колегу? Щирим і теплим словом, запальним танцем, гарною піснею, що проникає в душу. Дуже часто у вирії культурно-мистецьких заходів часу на себе, на своїх колег вже майже не залишається. Щоб виправити це у 2015 році в нашому Центрі започатковано унікальний і єдиний в Україні проєкт - «Людина в культурі». Автор проєкту - директор Центру, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк. Заходи, які увійшли в цей творчий проєкт – обласна рейтингова культурно-мистецька програма «Галерея пошани», мистецька програма «Цвіт культури розвивається». Вони спрямовані на гідне пошанування та відзначення працівників культури області, збереження, розвиток та популяризацію їхніх культурно-мистецьких надбань. Щорічно за підсумками роботи попереднього року в травні відбувається відкриття чергової обласної рейтингової культурно-мистецької програми «Галерея пошани».

У громадах керівництво на місцях визначають та подають до Центру списки претендентів у 17-ти номінаціях: «Краща музична школа», «Краща художня школа», «Кращий районний клубний заклад», «Кращий районний методичний кабінет», «Кращий міський клубний заклад», «Кращий сільський клубний заклад», «Краще любительське об’єднання», «Кращий громадський музей», «Кращий аматорський хоровий колектив», «Кращий аматорський духовий оркестр», «Кращий аматорський оркестр народних інструментів», «Кращий аматорський хореографічний колектив», «Кращий аматорський театральний колектив», «Кращий аматорський фольклорний колектив», «Кращий аматорський дитячий колектив», «Краща родина народних майстрів», «Кращий народний майстер». Кандидатуриномінантів оприлюднюються у соцмережах та обговорюються громадськістю. Рішенням художньо-методичної ради Центру визначаються переможці.

DSC 0402Церемонія урочистого відкриття «Галереї пошани», головними героями якої стають працівники закладів культури області, керівники аматорських колективів, народні майстри, відбувається у приміщенні Центру. Місцеві ЗМІ вже встигли назвати цей захід світським. І не даремно, адже організатори поставили собі за мету зробити для цих людей декілька годин слави та уваги. З червоною доріжкою, відповідною фотозоною, виступом відомих артистів та художніх колективів області. Захід відбувається на відкритій терасі. Це надає святу особливого весняного присмаку. Кожного з переможців культурно-мистецької програми гідно представляють, озвучують його напрацювання та новаторські ідеї. Представники влади, члени художньо-методичної ради Центру висловлюють найкращі слова вдячності переможцям, вручають дипломи лауреатів та цінні подарунки. З початку заснування цього творчого проєкту відзначили 211 працівників культури та колективів.Упродовж року стіни Центру прикрашають портрети лауреатів – як окремих працівників, так і цілих колективів. Традиційно на завершення урочистої імпрези звучить чарівна мелодія вальсу, на честь «винуватців свята» - квіти та келихи шампанського.

DSC 2828А наприкінці року, в грудні, у кращих залах столиці Буковини – Чернівцях – відбувається ще одна мистецька імпреза - «Цвіт культури розвивається». Це також захід у рамках творчого проєкту «Людина в культурі». Мета мистецької програми - вшанування та підтримка художніх аматорських колективів, окремих виконавців області, збереження, розвиток та популяризація їхніх кращих творчих доробків. Учасники мистецької програми - художні аматорські колективи та окремі виконавці, які упродовж року стали переможцями всеукраїнських, міжнародних, фестивалів, конкурсів, традиційних обласних конкурсів за жанрами. Кращі художні аматорські колективи отримують почесні відзнаки та цінні подарунки. Приємним моментом урочистостей є вручення обласних мистецьких премій, які присуджуються за вагомі досягнення у різних галузях мистецтва людям, які є справжньою гордістю Буковини. DSC 0053Під час цієї імпрези відбувається вручення обласної мистецької відзнаки «Відкриття року» в номінаціях «Музичне мистецтво», «Театральне мистецтво», «Музейна справа», «Бібліотечна справа», «Культурна спадщина», «Народне мистецтво», «Юний талант», «Меценат культури». Її лауреатами стають працівники сільських, районних, міських клубних закладів, бібліотечних установ, музеїв, артисти Чернівецької обласної філармонії ім. Андрія Кушніренка, Чернівецького обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Ольги Кобилянської, майстри народної творчості, учні та студенти спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області, які мають визначні особисті заслуги та вагомі професійні здобутки упродовж поточного року. Під час урочистостей їм вручають пам’ятні мистецькі відзнаки у вигляді золотого яблука, дипломи та цінні подарунки. Позитиву та гарного настрою служителям мистецтва додають виступи професійних артистів і творчих колективів.

Працівники культури направду заслуговують такого пошанівку, адже вони завжди працюють з людьми та для людей, а це дуже непросто.