Рідний край надихає

Afisha-TashukХудожня творчість митців-аматорів на Буковині завжди приваблювала не тільки краян, а й багатьох шанувальників живопису в Україні та навіть в зарубіжжі. Властиво буковинський погляд на красу навколишнього світу полягає в своєрідній народній манері виявлення естетичного бачення в колористиці, виборі улюблених краєвидів рідної землі.

Серед талановитих живописців-аматорів сучасності яскраво вирізняється творчість Володимира Івановича Тащука з села Мамаївці.

Ми маємо приємну нагоду запропонувати Вам напрочуд розмаїту онлайн-виставку Володимира Івановича, який щиро й талановито уславлює на полотні світ буковинської краси. «Над Прутом у лузі» - так і напрошується рядок пісні Сидора Воробкевича стати назвою цього віртуального вернісажу.

Натхнення і творчих успіхів Вам, шановний Майстре!

 

TashukСамобутній художник Володимир Тащук народився 1 січня 1962 року в селі Мамаївці Кіцманського району, де проживає й нині. Володимир Іванович самотужки опанував мистецтво живопису, яким залюбки займається вже понад 30 років.

Його наставником був відомий художник, земляк, заслужений майстер народної творчості України Іван Тащук. Саме у нього Володимир Іванович навчився усіх тонкощів процесу створення картин. Незважаючи на відсутність фахової освіти, Володимирові Тащуку вдалося досягти високого рівня професійної майстерності.

У школі він обожнював предмет малювання та креслення. Паралельно відвідував Кіцманську художню школу, де пізнав основи композиції, навчився розуміти перспективу, розбиратися у колористиці. Слід відзначити неабияку роль батька пана Володимира у формуванні його творчої особистості.

Художник має власне оригінальне бачення, працює переважно в пейзажному жанрі, техніка - полотно, олія. Його живописні краєвиди витончені та ліричні, виконані у прозорому тонкому колориті, що надає роботам піднесеності та легкості. Він любить малювати річки та мальовничі схили рідного села. Полюбляє він й великі пейзажні форми. Роботи художника охоче купують туристи. Володимир Іванович свої картини обрамлює пишними рамками, які виготовляє власноруч.

Володимир Тащук - постійний учасник сільських та районних виставок, фестивалів, ярмарків. У творчому доробку художника понад 400 робіт, які зберігаються у приватних колекціях в Україні та за кордоном.