СЕРДУЛЕЦЬ МАРІЯ

SerdulecMЗахоплення бандурою прийшло до Марії у п’ять років. Через маленький зріст мрія здавалася нездійсненою. Але у шість років батьки записали дівчинку до музичної школи, ще, навіть, не усвідомлюючи, що дитина має великий хист до музики. Це «зернятко» у своїй учениці розгледіла вчителька Неля Миколаївна Маковійчук. За період навчання у музичній школі №3 м. Чернівців Марія Сердулець брала участь у різних конкурсах та фестивалях, яскраво демонструючи свій талант.

Чотири роки поспіль брала участь в обласних конкурсах та отримала три дипломи І ступеня, а у 2020 році - гран-прі. А ще диплом ІІІ ст. Всеукраїнського дитячо-юнацького конкурсу ім. Ю. Сінгалевича (м. Львів).

Лауреат (І місце) Міжнародного конкурсу юних бандуристів «Волинський кобзарик» (м Луцьк) у 2017 та 2019 рр. Стала володарем гран-прі регіонального фестивалю-конкурсу бандурного мистецтва «Хотинський кобзарик».

Протягом трьох останніх трьох років грає у дуеті з Тетяною Середенко. В обласному конкурсі цей дует виборов І місце, а на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі бандурного мистецтва «Козацькому роду нема переводу» (м. Кам’янець-Подільський) - ІІ місце.

Марія бере активну участь у звітних концертах музичної школи, у заходах загальноосвітньої школи, в якій навчається, а також концертах, які організовує КМЦ «Садгора».

Марія вважає, що одного таланту замало. Потрібна щоденна наполеглива праця, без якої не обійтися навіть найталановитішому музиканту.