Майстер-клас для викладачів відділів народних інструментів по класу бандури

1_95 червня відбувся майстер-клас для викладачів відділів народних інструментів по класу бандури музичних шкіл та шкіл мистецтв на тему: «Проблеми та недоліки учнів-бандуристів та шляхи їхнього подолання. Історія становлення професійної бандурної освіти». Його провела заслужений працівник культури України, голова Чернівецького обласного осередку національної спілки кобзарів України, викладач-методист Чернівецького обласного фахового коледжу мистецтв ім. С. Воробкевича Ольга Геник.

Розпочався майстер-клас виступом тріо студенток-бандуристок, які виконали пісню «За вас і Україну» О. Герасименко в пам’ять про всіх полеглих воїнів, які віддали своє життя за нашу державу. Впродовж усієї творчої зустрічі студенти-бандуристи Чернівецького обласного фахового коледжу мистецтв ім. С. Воробкевича демонстрували свої виконавські та вокальні вміння.

Під час свого виступу Ольга Миколаївна розповіла про актуальні проблеми, які зустрічаються в учнів-бандуристів та надала цінні рекомендації для покращення їхньої виконавської та технічної майстерності: постановка та організація рук, посадка за інструментом, правильна аплікатура, звуковидобування, штрихи, вибір програми тощо. Окрім цього, Ольга Миколаївна розповіла і про зародження бандурного мистецтва на Буковині. Окрему увагу викладачка приділила обласному конкурсу виконавської майстерності «Грай, бандуро», в якому була головою журі. Вона вкотре відзначила хороший виконавський рівень учнів і подякувала присутнім педагогам за їхню працю.

З особливою шаною і повагою Ольга Миколаївна розповіла про свою викладачку – заслужену артистку України Романну Володимирівну Василевич, яка була першим викладачем по класу бандури в Чернівецькому музичному училищі (нині – Чернівецький обласний фаховий коледж мистецтв ім. С. Воробкевича) і якій у квітні мало б виповнитися 75 років, та її батька – Володимира Василевича, який був визначною постаттю в історії української музики, заслуженим артистом України, доцентом Львівської консерваторії ім. М. Лисенка. Усі присутні мали змогу переглянути фото з архіву сім’ї Василевичів.

На майстер-класі були присутні заслужений працівник культури України, викладач-методист Сєвєродонецького коледжу мистецтв Лідія Омелянівна Дехтярьова та кандидат мистецтвознавства, доцент Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Інна Миколаївна Мокрогуз. Пані Лідія розповіла слухачам свою життєву історію та поділилася моментами власної педагогічної діяльності. Зустріч бандуристів області пройшла натхненно, творчо й плідно.